Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Nufloors Penticton Curling Classic -- Statistics

Oct 14 - 18, 2021

Beuk,

Camm,

Cotter,

Craig,

Dangerfield,

de Jong,

Dunstone,
Games: 31  
Record: 20W - 11L  
PF/G: 7.94  
PA/G: 5.75  
Hammer Efficiency: 0.44  
Steal Defense: 0.21  
Force Efficiency: 0.58  
Steal Efficiency: 0.28  

Edin,

Epping,

Flasch,
Games: 30  
Record: 17W - 13L  
PF/G: 7.58  
PA/G: 7.00  
Hammer Efficiency: 0.39  
Steal Defense: 0.21  
Force Efficiency: 0.48  
Steal Efficiency: 0.27  

Geall,

Hartung,

Harty,

Howard,
Games: 44  
Record: 31W - 13L  
PF/G: 8.25  
PA/G: 5.31  
Hammer Efficiency: 0.48  
Steal Defense: 0.17  
Force Efficiency: 0.65  
Steal Efficiency: 0.27  

Joanisse,

Kim,
Games: 37  
Record: 26W - 11L  
PF/G: 8.26  
PA/G: 6.34  
Hammer Efficiency: 0.47  
Steal Defense: 0.19  
Force Efficiency: 0.54  
Steal Efficiency: 0.26  

Koe,

Matsumura,

McCrady,

McEwen,

Robillard,

St. John,

Sturmay,

Tardi,
Games: 27  
Record: 16W - 11L  
PF/G: 7.78  
PA/G: 6.51  
Hammer Efficiency: 0.35  
Steal Defense: 0.24  
Force Efficiency: 0.51  
Steal Efficiency: 0.31  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑