Curling Scores

M: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Wed, Oct 5 -- 4:00pm ET
Whyte 8th
Dropkin
Dunstone 8th
Brunner
Mouat 8th
Schwaller
Edin 8th
Carruthers
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Wed, Oct 5 -- 12:00pm ET
Kim Final
McCarville (7)
Homan Final
Duncan (6)
Fujisawa Final
Wrana (8)
Einarson 10  Final
Jones (7)
: S3 Group Curling Stadium Series
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 7 -- 9:00am MT
Howard  
Ha  
Barber  
Constantini  
Orsted  
Sasaki  
Watling  
Mitchell  
Schneider  
Yoshimura  
Thompson  
Anderson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

U13 Teazer Light Nova Scota -- Round-Robin

Nov 20 - 22, 2020
Pool A
Cassidy Blades
Lower Sackville, NS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marcus Hannam
Lunenburg, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Laurel Davies
Chester, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Delaney Gates
Glooscap, NS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Ella Black
Halifax, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jed Freeman
Halifax, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Braedan Ley
Chester, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ballan Gracie
Dartmouth, NS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Ben Hill
Halifax, NS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Milena Butler
Lower Sackville, NS
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hayden Pettipas
Dartmouth, NS
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Owen Gwynne Timothy
Chester, NS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Nov 20, 20 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Jed Freeman Braedan Ley 3-10    Final (6)
3 Ballan Gracie Ella Black 2-6    Final (6)
Fri, Nov 20, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Marcus Hannam Delaney Gates 12-1    Final (6)
2 Milena Butler Owen Gwynne Timothy 6-6    Extra
3 Ben Hill Hayden Pettipas 4-5    Extra
4 Cassidy Blades Laurel Davies 11-0    Final (5)
Sat, Nov 21, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Braedan Ley Ella Black 5-7    Final (6)
2 Cassidy Blades Marcus Hannam 7-1    Final (6)
3 Laurel Davies Delaney Gates 8-3    Final (6)
4 Jed Freeman Ballan Gracie 12-0    Final (5)
Sat, Nov 21, 20 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Delaney Gates Cassidy Blades 1-11    Final (4)
2 Owen Gwynne Timothy Ben Hill 1-10    Final (6)
3 Hayden Pettipas Milena Butler 2-4    Final (5)
4 Laurel Davies Marcus Hannam 4-8    Final (6)
Sat, Nov 21, 20 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Owen Gwynne Timothy Hayden Pettipas 0-9    Final (3)
2 Ella Black Jed Freeman 2-8    Final (5)
3 Braedan Ley Ballan Gracie 13-1    Final (5)
4 Milena Butler Ben Hill 4-5    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Wed, Oct 5 -- 4:00pm ET
Whyte 8th
Dropkin
Dunstone 8th
Brunner
Mouat 8th
Schwaller
Edin 8th
Carruthers
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Wed, Oct 5 -- 12:00pm ET
Kim Final
McCarville (7)
Homan Final
Duncan (6)
Fujisawa Final
Wrana (8)
Einarson 10  Final
Jones (7)
: S3 Group Curling Stadium Series
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 7 -- 9:00am MT
Howard  
Ha  
Barber  
Constantini  
Orsted  
Sasaki  
Watling  
Mitchell  
Schneider  
Yoshimura  
Thompson  
Anderson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
BOOST National underway in North Bay

BOOST National underway in North Bay

On the opening day of the BOOST National (Photo: Anil Mungal, GSOC), teams were put to the test as new lineups and returning squads hit the ice for the first Grand Slam event of the season.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑