Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Oct 26 -- 7:00am ET
Latvia Final
Scotland 10  (6)
Switzerland Final
China (7)
Italy Final
Slovakia (7)
RCF Final
Norway (8)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE)
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Lupus ALPACA Spiel -- Scores

May 29 - 30, 2020

Draw 1 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Eve Muirhead
Blair Atholl, SCO
                 1 
Michael Clapsadle
Detroit, MI
                 9 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Eve Muirhead
Blair Atholl, SCO
                 4 
Darwin Isdahl
Blaine, MN
                 9 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Eve Muirhead
Blair Atholl, SCO
                 3 
Ray/Larry Sidney
Lake Tahoe, CA
                 8 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 2 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Brad Jacobs
Sault Ste Marie, ON
                 8 
Ray/Larry Sidney
Lake Tahoe, CA
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Chelsea Carey
Calgary, AB
                 3 
Chris Sherry
Seattle, WA
                 8 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Colin Hodgson
Winnipeg, MB
                 9 
James Brickey
Albuquerque, NM
                 3 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 3 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Darren Moulding
Lacombe, AB
                 3 
Chris Sherry
Seattle, WA
                 9 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
John Shuster
Superior, WI
                 7 
Craig Wickman
Columbus, OH
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Scott Howard
Penatanguishene, ON
                 11 
Stuart Strack
St. Paul, MN
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 4 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Brad Jacobs
Sault Ste Marie, ON
                 5 
Eric Rodawig
Omaha, NE
                 6 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Chelsea Carey
Calgary, AB
                 5 
James Brickey
Albuquerque, NM
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Colin Hodgson
Winnipeg, MB
                 8 
Craig Wickman
Columbus, OH
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 5 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Darren Moulding
Lacombe, AB
                 3 
Michael Clapsadle
Detroit, MI
                 5 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
John Shuster
Superior, WI
                 6 
Stuart Strack
St. Paul, MN
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Kevin Martin
Edmonton, AB
                 1 
Darwin Isdahl
Blaine, MN
                 10 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Scott Howard
Penatanguishene, ON
                 3 
Eric Rodawig
Omaha, NE
                 5 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 6 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Eve Muirhead
Blair Atholl, SCO
                 8 
Craig Wickman
Columbus, OH
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 7 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Darren Moulding
Lacombe, AB
                 5 
Ray/Larry Sidney
Lake Tahoe, CA
                 10 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
John Shuster
Superior, WI
                 7 
Darwin Isdahl
Blaine, MN
                 3 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Kevin Martin
Edmonton, AB
                 8 
Craig Wickman
Columbus, OH
                 6 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Scott Howard
Penatanguishene, ON
                 4 
Michael Clapsadle
Detroit, MI
                 7 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 8 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Brad Jacobs
Sault Ste Marie, ON
                 6 
Chris Sherry
Seattle, WA
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Chelsea Carey
Calgary, AB
                 6 
Michael Clapsadle
Detroit, MI
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Colin Hodgson
Winnipeg, MB
                 8 
Stuart Strack
St. Paul, MN
                 2 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Kevin Martin
Edmonton, AB
                 5 
Ray/Larry Sidney
Lake Tahoe, CA
                 4 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 9 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Darren Moulding
Lacombe, AB
                 4 
Darwin Isdahl
Blaine, MN
                 12 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
John Shuster
Superior, WI
                 13 
James Brickey
Albuquerque, NM
                 5 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Scott Howard
Penatanguishene, ON
                 4 
Chris Sherry
Seattle, WA
                 10 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Chelsea Carey
Calgary, AB
                 4 
Eric Rodawig
Omaha, NE
                 11 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 10 -- Times shown as Central Time (CT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Brad Jacobs
Sault Ste Marie, ON
                 3 
Stuart Strack
St. Paul, MN
                 6 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Colin Hodgson
Winnipeg, MB
                 10 
Eric Rodawig
Omaha, NE
                 2 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Kevin Martin
Edmonton, AB
                 6 
James Brickey
Albuquerque, NM
                 3 
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Oct 26 -- 8:00am AT
Latvia Final
Scotland 10  (6)
Switzerland Final
China (7)
Italy Final
Slovakia (7)
RCF Final
Norway (8)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE)
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Peterson Focused on Pre-Trials Opportunity

Peterson Focused on Pre-Trials Opportunity

Winnipeg's Beth Peterson and her Assiniboine Memorial team had a very successful tune-up bonspiel for this week's Home Hardware Pre-Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑