World Curling Report

Curling Scores

M: Sandra Schmirler Digital Charity Spiel
Anywhere, www
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Mar 28 -- 12:00pm ET
TeamKleiterLead Final
AKingsOMG (6)
Peter116 Final
A-Rob (6)
Evan-88 Final
winelady5 (5)
LisaaParent Final
Red7 (6)
780farmAl Final
FrozenH2O (6)
Deryk Final
A-Rob (5)
CurlCelloGuy Final
winelady5 (6)
RyanFrenchie Final
AKingsOMG (6)
KRocque25 Final
Kleiter7 (5)
Shanunanuu Final
CAdams (EE)
M: USA Quarantined Curling Series
Anywhere, www
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: C Event -- Sat, Mar 28 -- 3:00pm ET
LeParasite 2nd
Stopes
Conn Final
Stopes (3)
Imperial Angus 14  Final
Kdrop (6)
CurlCelloGuy Final
Stopera (6)
GiacomoColli Final
PSUCurler (6)
G-bag Final
GregSmithNL (6)
Rablicious Final
Stopera (5)
C_Hodgy Final
Rablicious (6)
TommyGun Final
CurlCelloGuy (4)
PSUCurler Final
EliM (6)
M: The Sheriff Fund
Anywhere, CAN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Mar 24 -- 9:00pm ET
The Sheriff Final
AKingsOMG (5)
Jacoooz Final
Kolo (4)
Nailz Final
Imperial Angus (5)
RobbieGordon Final
pahjay (4)
Krustee Final
BMosk (3)
Mathers18 11  Final
B.Acorn26 (6)
Dr. Curl Final
Parks (5)
A-Rob Final
RobbieDoherty (4)
The Babadook Final
JGint (6)
dwebster Final
Selener (6)
LetErWarp Final
Mailman (6)
Dr. Curl Final
BCal (6)
dwebster Final
Mailman (6)
BCal Final
Shooter62 (6)
RobbieGordon Final
JGint (6)
The Sheriff Final
Jacoooz (4)
Mathers18 Final
Jacoooz (6)
rabraham27 Final
JGint (6)
The Sheriff  
BCal  
LetErWarp  
RobbieGordon  
M: CurlingZone Digital Bonspiel
Anywhere, www
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: Playoffs -- Sat, Mar 21 -- 11:00am ET
The Sheriff Final
RobbieGordon (EE)
RobbieGordon Final
dwebster (5)
The Sheriff Final
Dr. Curl (6)
dwebster Final
RCarruthers (4)
RobbieGordon Final
Kurzy (4)
BCal Final
Dr. Curl (6)
The Sheriff Final
LetErWarp (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Spanish Mixed Doubles Championship -- Round-Robin

Jan 24 - 26, 2020
Blue Pool
Gonzalez/Galdeano
Pisuerga, ESP
0.667  2-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Labrador/Vez
Txuri-Berri, ESP
0.667  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Torralba/Sanguesa
Pirineo, ESP
0.667  1-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Fumanal/Gracia
Jaca, ESP
0.000  0-1  0-2  0-0  0-0  0-0 
Gray Pool
Munte/Munte
Iparpolo, ESP
0.750  0-1  3-0  1-1  1-1  0-0 
Otaegi/Iraola
Txuri-Berri, ESP
0.500  1-2  1-0  0-1  0-0  0-1 
Altuna/Garcia M
Madrid, ESP
0.250  0-2  1-1  1-0  0-0  1-0 
Lilac Pool
Otaegi/Unanue
Txuri-Berri, ESP
1.000  2-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Perez/Sandonis
Pisuerga, ESP
0.667  0-1  2-0  0-0  0-0  1-0 
Ruiz/Ruiz de Eguilaz
Harrikada, ESP
0.000  0-2  0-2  0-0  0-1  0-0 
Brown Pool
Almanzor/Aparicio
Barcelona, ESP
0.667  2-1  0-0  0-1  0-0  0-1 
Torralba/Olivan
Pirineo, ESP
0.667  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Barcena/Ruiz A
Harrikada, ESP
0.333  0-1  1-1  1-0  1-0  0-0 
Tesa/Tesa
Jaca, ESP
0.333  0-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Red Pool
Perez/Munuera
Jaca, ESP
1.000  2-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Fernandez/Mirete
Iparpolo, ESP
0.667  2-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Repes/Alfonso
Vitoria-Gasteiz, ESP
0.333  0-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Garaigordobil/Perlacia
Harrikada, ESP
0.000  0-2  0-2  0-1  0-0  0-0 
Green Pool
Amilibia/Manero
Val d'Aran, ESP
1.000  0-0  3-0  0-0  0-0  0-0 
Garcia/Hernandez
Jaca, ESP
0.500  0-0  1-1  1-0  0-0  0-0 
Lozano/Martin
Barcelona, ESP
0.333  1-1  0-1  0-0  0-0  0-1 
Majuelo/Ruiz de Azua
Harrikada, ESP
0.333  1-2  0-0  0-1  1-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Jan 24, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Fernandez/Mirete Repes/Alfonso 13-6    Final (7)
B Munte/Munte Altuna/Garcia M 6-7    Final (EE)
C Perez/Sandonis Otaegi/Unanue 1-13    Final (6)
Fri, Jan 24, 20 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Gonzalez/Galdeano Fumanal/Gracia 8-5    Final (7)
B Majuelo/Ruiz de Azua Garcia/Hernandez 5-6    Final (8)
C Lozano/Martin Amilibia/Manero 2-10    Final (7)
Fri, Jan 24, 20 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Otaegi/Unanue Ruiz/Ruiz de Eguilaz 14-0    Final (6)
B Torralba/Sanguesa Labrador/Vez 3-9    Final (7)
C Altuna/Garcia M Otaegi/Iraola 3-11    Final (6)
Fri, Jan 24, 20 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Almanzor/Aparicio Barcena/Ruiz A 6-7    Final (EE)
B Tesa/Tesa Torralba/Olivan 3-13    Final (7)
C Perez/Munuera Garaigordobil/Perlacia 12-2    Final (7)
Fri, Jan 24, 20 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Otaegi/Iraola Munte/Munte 7-8    Final (EE)
B Ruiz/Ruiz de Eguilaz Perez/Sandonis 3-8    Final (7)
C Majuelo/Ruiz de Azua Lozano/Martin 9-7    Final (EE)
Fri, Jan 24, 20 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Perez/Munuera Fernandez/Mirete 8-7    Final (8)
B Garaigordobil/Perlacia Repes/Alfonso 5-6    Final (8)
C Torralba/Olivan Barcena/Ruiz A 14-5    Final (6)
Sat, Jan 25, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Garaigordobil/Perlacia Amilibia/Manero 4-7    Final (7)
B Gonzalez/Galdeano Torralba/Sanguesa 4-7    Final (7)
C Fumanal/Gracia Labrador/Vez 3-13    Final (6)
Sat, Jan 25, 20 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tesa/Tesa Almanzor/Aparicio 9-11    Final (8)
B Altuna/Garcia M Otaegi/Iraola 5-7    Final (8)
C Otaegi/Unanue Ruiz/Ruiz de Eguilaz 8-4    Final (7)
Sat, Jan 25, 20 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Lozano/Martin Garcia/Hernandez 9-6    Final (8)
B Amilibia/Manero Majuelo/Ruiz de Azua 8-3    Final (7)
C Repes/Alfonso Perez/Munuera 3-7    Final (8)
Sat, Jan 25, 20 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Munte/Munte Altuna/Garcia M 7-5    Final (8)
B Perez/Sandonis Otaegi/Unanue 5-7    Extra
C Torralba/Sanguesa Fumanal/Gracia 9-6    Final (8)
Sat, Jan 25, 20 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Labrador/Vez Gonzalez/Galdeano 4-9    Final (7)
B Fernandez/Mirete Garaigordobil/Perlacia 12-4    Final (7)
C Almanzor/Aparicio Torralba/Olivan 7-4    Final (7)
Sat, Jan 25, 20 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ruiz/Ruiz de Eguilaz Perez/Sandonis 9-11    Final (EE)
B Barcena/Ruiz A Tesa/Tesa 4-9    Final (8)
C Otaegi/Iraola Munte/Munte 6-9    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Sandra Schmirler Digital Charity Spiel
Anywhere, www
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Mar 28 -- 12:00pm ET
TeamKleiterLead Final
AKingsOMG (6)
Peter116 Final
A-Rob (6)
Evan-88 Final
winelady5 (5)
LisaaParent Final
Red7 (6)
780farmAl Final
FrozenH2O (6)
Deryk Final
A-Rob (5)
CurlCelloGuy Final
winelady5 (6)
RyanFrenchie Final
AKingsOMG (6)
KRocque25 Final
Kleiter7 (5)
Shanunanuu Final
CAdams (EE)
M: USA Quarantined Curling Series
Anywhere, www
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: C Event -- Sat, Mar 28 -- 3:00pm ET
LeParasite 2nd
Stopes
Conn Final
Stopes (3)
Imperial Angus 14  Final
Kdrop (6)
CurlCelloGuy Final
Stopera (6)
GiacomoColli Final
PSUCurler (6)
G-bag Final
GregSmithNL (6)
Rablicious Final
Stopera (5)
C_Hodgy Final
Rablicious (6)
TommyGun Final
CurlCelloGuy (4)
PSUCurler Final
EliM (6)
M: The Sheriff Fund
Anywhere, CAN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Mar 24 -- 9:00pm ET
The Sheriff Final
AKingsOMG (5)
Jacoooz Final
Kolo (4)
Nailz Final
Imperial Angus (5)
RobbieGordon Final
pahjay (4)
Krustee Final
BMosk (3)
Mathers18 11  Final
B.Acorn26 (6)
Dr. Curl Final
Parks (5)
A-Rob Final
RobbieDoherty (4)
The Babadook Final
JGint (6)
dwebster Final
Selener (6)
LetErWarp Final
Mailman (6)
Dr. Curl Final
BCal (6)
dwebster Final
Mailman (6)
BCal Final
Shooter62 (6)
RobbieGordon Final
JGint (6)
The Sheriff Final
Jacoooz (4)
Mathers18 Final
Jacoooz (6)
rabraham27 Final
JGint (6)
The Sheriff  
BCal  
LetErWarp  
RobbieGordon  
M: CurlingZone Digital Bonspiel
Anywhere, www
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: Playoffs -- Sat, Mar 21 -- 11:00am ET
The Sheriff Final
RobbieGordon (EE)
RobbieGordon Final
dwebster (5)
The Sheriff Final
Dr. Curl (6)
dwebster Final
RCarruthers (4)
RobbieGordon Final
Kurzy (4)
BCal Final
Dr. Curl (6)
The Sheriff Final
LetErWarp (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Quebec's Bedard has High Hopes for Rookie Week

Quebec's Bedard has High Hopes for Rookie Week

Rookie skips Alek Bedard (Quebec)(Photo by Anil Mungal) and Jake Higgs (Nunavut) enjoying first-time out at the Brier.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑