Curling Scores

W: Sherwood Park Womens Curling Classic
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:00pm MT
Tracy Fleury 8th
Kerri Einarson  Watch Live Curling!
D: Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Martensville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 1:00pm MT
Wrana/Wrana Final
Weagle/Epping (3) Watch Live Curling!
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:00pm ET
Hollie Duncan Final
Kerry Galusha 13  (8) Watch Live Curling!
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:30pm NT
Ryan McNeil Lamswood Final
Andrew Symonds (7)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:00pm ET
Ross Whyte Final
Team Paterson (6)
W: Rick Rowsell Classic
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:30pm NT
Mackenzie Mitchell Final
Erica Curtis (6)
B: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 11:30am PT
Connor Kent Final
Connor Deane (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Jim Sullivan Curling Classic -- Ranking

Dec 6 - 8, 2019
Team Prize (CDN) Points
1.   Un-Chi Gim $2,000  19.344 
2.   Suzanne Birt $1,500  14.186 
3.   Andrea Crawford $1,000  10.962 
3.   Tanya Hilliard $1,000  10.962 
5.   Robichaud $700  7.738 
5.   Justine Comeau $700  7.738 
5.   Sarah Mallais $700  7.738 
5.   Chenyi Wang $700  7.738 
9.   Eun-jin Oh $---  1.934 
10.   Veronica Smith $---  0.967 
10.   Karen Cousins $---  0.967 
10.   Sandy Comeau $---  0.967 

Curling Scores

W: Sherwood Park Womens Curling Classic
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:00pm MT
Tracy Fleury 8th
Kerri Einarson  Watch Live Curling!
D: Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Martensville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 1:00pm MT
Wrana/Wrana Final
Weagle/Epping (3) Watch Live Curling!
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:00pm ET
Hollie Duncan Final
Kerry Galusha 13  (8) Watch Live Curling!
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:30pm NT
Ryan McNeil Lamswood Final
Andrew Symonds (7)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:00pm ET
Ross Whyte Final
Team Paterson (6)
W: Rick Rowsell Classic
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 5:30pm NT
Mackenzie Mitchell Final
Erica Curtis (6)
B: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 19 -- 11:30am PT
Connor Kent Final
Connor Deane (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Einarson into Sherwood Park Semifinal

Einarson into Sherwood Park Semifinal

Gimli's Kerri Einarson (photo: Jeffrey Au) won 6-2 over Laura Walker (Edmonton) to advance to the Sherwood Park Women's Curling Classic semifinals.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑