World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
Jones Final
Muirhead (6)
Einarson Final
Fujisawa (7)
Fleury Final
Rocque (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
De Cruz Final
McEwen (8)
Dunstone Final
McDonald (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am GMT
Carson 8th
Sloan
Truksans 8th
Gempeler
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Howard wins 2003 Shorty Jenkins Classic

Sep 18 - 21, 2003

Event Results:

Recent

 
Final Ranking    
Team Prize (CDN) Points
1.   JVC $9,500  --- 
2.   Scott Patterson $6,500  --- 
3.   Peter Corner $3,900  --- 
4.   Ed Werenich $3,800  --- 
5.   John Base $2,400  --- 
6.   Guy Hemmings $2,300  --- 
7.   Chad Allen $2,300  --- 
8.   Peter Steski $2,300  --- 
9.   Mark Dacey $300  --- 
10.   Heath McCormick $300  --- 
View Full Standings

 
Location
Brockville, Ontario
 
Contact
Brockville CC
E: info@brockvillecountryclub.com
P: (613) 342-0087

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
Jones Final
Muirhead (6)
Einarson Final
Fujisawa (7)
Fleury Final
Rocque (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
De Cruz Final
McEwen (8)
Dunstone Final
McDonald (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am GMT
Carson 8th
Sloan
Truksans 8th
Gempeler
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑