World Curling Report

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 1:00am ET
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 8:30am AT
Murphy Final
Park (7)
Comeau Final
Hanson (8)
Sullivan Final
Rowsell (5)
Chandler Final
Jones (8)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 8:30am AT
Smith Final
Yan (8)
Levesque Final
Cousins (7)
Oh Final
Graham (7)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 9:30pm CT
Woloschuk Final
Kleiter (8)
Olson Final
Tokarz (5)
Comfort Final
Meyer (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 6 -- 8:30pm CT
Lyburn Final
Chambers (4)
Wiebe Final
Ryan (6)
Bohn Final
Grassie (EE)
Gauthier Final
Dilello (7)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 7 -- 9:30am ET
Watling 2nd
Ackland
Clark-Rouire 2nd
Robertson
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Banff U18 Junior Womens Spiel -- Round-Robin

Oct 26 - 28, 2018
Pool A
Cheldynn Molnar
Calgary, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jessica Wytrychowski
Airdrie, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Emily Gardiyash
Calgary, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Zoe Cinnamon
Cochrane, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Julia Bakos
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jessa Olson
Sherwood Park, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Subasthika Thangadurai
Calgary, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Myla Plett
Carstairs, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Ryleigh Bakker
Calgary, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kaylee Raniseth
Delburne, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Claire Booth
Red Deer, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 26, 18 03:45 PM
Sheet Team Team Score    End
B1 Jessica Wytrychowski Emily Gardiyash 9-4    Final (7)
B2 Zoe Cinnamon Cheldynn Molnar 4-9    Final (8)
B3 Subasthika Thangadurai Julia Bakos 1-7    Final (7)
B4 Myla Plett Jessa Olson 2-7    Final (7)
Fri, Oct 26, 18 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B1 Ryleigh Bakker Kaylee Raniseth 1-0    Final (1)
B2 Rachel Jacques Claire Booth 1-0    Final (1)
Sat, Oct 27, 18 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
C3 Subasthika Thangadurai Jessa Olson 1-4    Final (8)
C4 Myla Plett Julia Bakos 3-6    Final (7)
Sat, Oct 27, 18 12:45 PM
Sheet Team Team Score    End
C1 Jessica Wytrychowski Cheldynn Molnar 9-10    Final (EE)
C2 Zoe Cinnamon Emily Gardiyash 6-7    Final (8)
C3 Ryleigh Bakker Claire Booth 7-3    Final (7)
C4 Rachel Jacques Kaylee Raniseth 6-1    Final (6)
Sat, Oct 27, 18 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B1 Subasthika Thangadurai Myla Plett 9-4    Final (7)
B2 Julia Bakos Jessa Olson 9-0    Final (6)
B3 Jessica Wytrychowski Zoe Cinnamon 10-1    Final (6)
B4 Cheldynn Molnar Emily Gardiyash 9-2    Final (6)
C1 Ryleigh Bakker Rachel Jacques 6-2    Final (7)
C2 Claire Booth Kaylee Raniseth 8-10    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Fri, Dec 6 -- 11:00pm MT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 8:30am AT
Murphy Final
Park (7)
Comeau Final
Hanson (8)
Sullivan Final
Rowsell (5)
Chandler Final
Jones (8)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 7 -- 8:30am AT
Smith Final
Yan (8)
Levesque Final
Cousins (7)
Oh Final
Graham (7)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 6 -- 9:30pm CT
Woloschuk Final
Kleiter (8)
Olson Final
Tokarz (5)
Comfort Final
Meyer (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 6 -- 8:30pm CT
Lyburn Final
Chambers (4)
Wiebe Final
Ryan (6)
Bohn Final
Grassie (EE)
Gauthier Final
Dilello (7)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 7 -- 9:30am ET
Watling 2nd
Ackland
Clark-Rouire 2nd
Robertson
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑