World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

King Spud Classic Berth Spiel -- B Event

Nov 16 - 18, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Corey Chambers

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 31
SCORES
  [19]

Corey Chambers

Curtis McCannell

D4 - Sat 9:00am
Loser to 34
SCORES
  [23]
Corey Chambers

Jeff Stewart

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 31
SCORES
  [20]

Jeff Stewart
D5 - Sat 12:30pm
Loser to 35
SCORES
  [25]
Graham Freeman

Jason Manns
Qualifier

Graham Freeman

Steen Sigurdson

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 32
SCORES
  [21]

Jay Kinnaird

Jay Kinnaird

D4 - Sat 9:00am
Loser to 33
SCORES
  [24]
Steve Irwin

Ty Dilello

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 32
SCORES
  [22]

Steve Irwin
D5 - Sat 12:30pm
Loser to 36
SCORES
  [26]
Steve Irwin

Steve Irwin
Qualifier

Daniel Birchard

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑