Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter  
Deis  
Woloschuk  
Bryden  
Gamble Final
Knapp (7)
Wills  
Behm  
Zuravloff  
Howard  
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 4th
Cheung
Kiist 4th
Perozak
Wipf 4th
Davies
Chung 4th
Wright
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

OVCA Junior Superspiel Womens Qualifier -- A Event

Oct 19 - 21, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)

Emma Wallingford

Marlene Linton
D2 - Fri 9:00pm
Loser to 20
SCORES
  [9]
Emma Wallingford

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 21
SCORES
  [2]

Abigail Parks

Abigail Parks

D4 - Sat 11:30am
Loser to 24
SCORES
  [13]
Kayla Gray

Emily Deschenes

Kayla Gray

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]

Kayla Gray

D8 - Sun 12:30pm
Loser to 29
SCORES
  [15]

Lindsay Thorne
To Superspiel

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 16
SCORES
  [11]
Lindsay Thorne

Sierra Sutherland

Lindsay Thorne

D3 - Sat 9:00am
Loser to 25
SCORES
  [14]

Lindsay Kastrau

Lindsay Kastrau

D1 - Fri 6:00pm
Loser to 16
SCORES
  [12]

Bowen

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter  
Deis  
Woloschuk  
Bryden  
Gamble Final
Knapp (7)
Wills  
Behm  
Zuravloff  
Howard  
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton 4th
Cheung
Kiist 4th
Perozak
Wipf 4th
Davies
Chung 4th
Wright
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑