Curling Scores

M: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Jan 20 -- 9:00am EET
RUS (Glukhov) 10  Final
JPN (Maeda) (10)
W: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Wed, Jan 19 -- 7:00pm EET
LAT (Barone) 12  Final
FIN (Ahrenberg) (8)
M: Kanto Curling Championships
Kanto, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 12:20am ET
Kanda Final
Onodera (10)
Ogihara Final
Kanai (9)
W: Kanto Curling Championships
Kanto, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 12:20am ET
Koana Final
Suzuki (9)
Matsuhashi Final
Tanimoto (9)
B: The Big Spiel
Twin Cities, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 1:30pm CT
Sampson Final
Willmert (8)
Bata Final
Glessner (1)
Munich Final
Hagberg (1)
Kizlyk Final
Ewen (1)
Faltesek Final
Smith (1)
Schaeper Final
Colby (1)
Telfer Final
Caron (1)
Kruse Final
Richards (1)
M: Swedish Eliteserien
Ostersund / Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 7 -- 2:00pm CET
Magnusson Final
Landelius (8)
Westerberg Final
Westerberg (8)
Gothberg Final
Rosander (6)
Markusson Final
Julius (5)
Nyberg Final
Nyman (5)
Kraupp Final
Roxin (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Masters Champery -- Round-Robin

Oct 18 - 21, 2018
Pool A
Niklas Edin
Karlstad, SWE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kim-Lloyd Sciboz
Lausanne, SUI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
David Sik
Prague, CZE
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alexander Baumann
Baden Baden, GER
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Simon Gempeler
Adelboden, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Peter De Cruz
Geneve, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Joel Retornaz
Trentino, ITA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tomi Rantamaki
Hyvinkaa, FIN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jan Hess
Zug, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bochatay
, SUI
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Glen Muirhead
Perth, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
James Grattan
Oromocto, NB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrin Schnider
St. Gallen, SUI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Yannick Schwaller
Bern, SUI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Michael Mueller
Aarau, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Marc Pfister
Adelboden, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jaap van Dorp
Zoetermeer, NED
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Steffen Walstad
Oppdal, NOR
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Eddy Mercier
Lyon, FRA
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Raphael Moix
, SUI
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Oct 18, 18 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Tomi Rantamaki Joel Retornaz 4-9    Final (6)
B Kim-Lloyd Sciboz Niklas Edin 3-9    Final (7)
C Jan Hess Peter De Cruz 4-12    Final (7)
D Simon Gempeler David Sik 5-6    Final (7)
Thu, Oct 18, 18 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Yannick Schwaller Andrin Schnider 4-5    Final (8)
B James Grattan Glen Muirhead 4-7    Final (7)
C Eddy Mercier Steffen Walstad 2-9    Final (6)
D Jaap van Dorp Marc Pfister 8-7    Final (8)
Fri, Oct 19, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Simon Gempeler Kim-Lloyd Sciboz 8-9    Final (8)
B David Sik Alexander Baumann 7-5    Final (8)
C Joel Retornaz Bochatay 8-2    Final (7)
D Tomi Rantamaki Jan Hess 7-6    Final (8)
Fri, Oct 19, 18 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Jaap van Dorp Eddy Mercier 9-2    Final (6)
B Steffen Walstad Raphael Moix 8-3    Final (7)
C Yannick Schwaller James Grattan 9-2    Final (6)
D Andrin Schnider Michael Mueller 5-6    Final (EE)
Fri, Oct 19, 18 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Peter De Cruz Bochatay 12-2    Final (6)
B Jan Hess Joel Retornaz 2-6    Final (7)
C Kim-Lloyd Sciboz David Sik 5-3    Final (8)
D Niklas Edin Alexander Baumann 6-2    Final (7)
Fri, Oct 19, 18 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Marc Pfister Raphael Moix 10-5    Final (7)
B Glen Muirhead Michael Mueller 6-4    Final (8)
C Jaap van Dorp Steffen Walstad 5-6    Final (8)
D James Grattan Andrin Schnider 7-6    Final (EE)
Fri, Oct 19, 18 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alexander Baumann Kim-Lloyd Sciboz 6-5    Final (8)
B Niklas Edin Simon Gempeler 10-2    Final (5)
C Bochatay Jan Hess 3-6    Final (7)
D Peter De Cruz Tomi Rantamaki 7-1    Final (6)
Sat, Oct 20, 18 09:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Raphael Moix Jaap van Dorp 3-6    Final (8)
B Michael Mueller James Grattan 1-8    Final (6)
C Marc Pfister Eddy Mercier 6-4    Final (8)
D Glen Muirhead Yannick Schwaller 6-3    Final (7)
Sat, Oct 20, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A David Sik Niklas Edin 2-6    Final (6)
B Bochatay Tomi Rantamaki 2-8    Final (6)
C Alexander Baumann Simon Gempeler 5-6    Final (8)
D Joel Retornaz Peter De Cruz 3-6    Final (7)
Sat, Oct 20, 18 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Michael Mueller Yannick Schwaller 3-5    Final (8)
B Steffen Walstad Marc Pfister 4-6    Final (8)
C Andrin Schnider Glen Muirhead 8-6    Final (8)
D Raphael Moix Eddy Mercier 3-10    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Jan 20 -- 9:00am EET
RUS (Glukhov) 10  Final
JPN (Maeda) (10)
W: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Wed, Jan 19 -- 7:00pm EET
LAT (Barone) 12  Final
FIN (Ahrenberg) (8)
M: Kanto Curling Championships
Kanto, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 12:20am ET
Kanda Final
Onodera (10)
Ogihara Final
Kanai (9)
W: Kanto Curling Championships
Kanto, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 12:20am ET
Koana Final
Suzuki (9)
Matsuhashi Final
Tanimoto (9)
B: The Big Spiel
Twin Cities, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 1:30pm CT
Sampson Final
Willmert (8)
Bata Final
Glessner (1)
Munich Final
Hagberg (1)
Kizlyk Final
Ewen (1)
Faltesek Final
Smith (1)
Schaeper Final
Colby (1)
Telfer Final
Caron (1)
Kruse Final
Richards (1)
M: Swedish Eliteserien
Ostersund / Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 7 -- 2:00pm CET
Magnusson Final
Landelius (8)
Westerberg Final
Westerberg (8)
Gothberg Final
Rosander (6)
Markusson Final
Julius (5)
Nyberg Final
Nyman (5)
Kraupp Final
Roxin (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Ontario Scotties Re-Scheduled

Ontario Scotties Re-Scheduled

CurlON has announced that the 2022 Ontario Scotties will be held April 7-10 Thornhill.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑