World Curling Report

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Wed, Nov 20 -- 9:00am CET
DEN Final
GER (6)
LAT Final
SCO 10  (7)
NOR Final
RUS (6)
CZE Final
SWE (9)
EST Final
SUI 11  (8)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M8 -- Wed, Nov 20 -- 2:00pm CET
NED 4th
ITA
GER 4th
SWE
ENG 4th
DEN
SUI 4th
SCO
RUS 4th
NOR
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Wed, Nov 20 -- 12:00pm CET
POL 7th
LAT
CZE 6th
EST
ESP 7th
SVK
BUL 7th
HUN
WAL 7th
FIN
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Wed, Nov 20 -- 8:00am CET
TUR Final
ENG 13  (9)
HUN Final
ITA (10)
BLR Final
FIN (EE)
LTU Final
ESP (6)
SVK Final
POL (9)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Challenge de Curling de Gatineau (Arena) -- A Event

Oct 18 - 21, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)
Bruce Mouat
2
Thu 11:15am
Loser to 22
SCORES
  [1]
Bruce Mouat
Jordan McNamara
Mark Fenner
4
Thu 4:30pm
Loser to 30
SCORES
  [13]
Bruce Mouat
2
Thu 11:15am
Loser to 22
SCORES
  [2]
Steve Allen
Steve Allen
Martin Crete
9
Fri 4:15pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Martin Crete
2
Thu 11:15am
Loser to 23
SCORES
  [3]
Martin Crete
Qualifier
Andrew Symonds
Mingjie Yuan
4
Thu 4:30pm
Loser to 31
SCORES
  [14]
Martin Crete
2
Thu 11:15am
Loser to 23
SCORES
  [4]
Martin Ferland
Martin Ferland
John Epping
2
Thu 11:15am
Loser to 24
SCORES
  [5]
John Epping
Pascal Chouinard
Greg Smith
4
Thu 4:30pm
Loser to 32
SCORES
  [15]
Stuart Thompson
2
Thu 11:15am
Loser to 24
SCORES
  [6]
Stuart Thompson
Stuart Thompson
Qiang Zou
9
Fri 4:15pm
Loser to 37
SCORES
  [20]
Qiang Zou
3
Thu 2:00pm
Loser to 25
SCORES
  [7]
Qiang Zou
Qualifier
Steven Munroe
Marco Hoesli
5
Thu 7:00pm
Loser to 33
SCORES
  [16]
Qiang Zou
3
Thu 2:00pm
Loser to 25
SCORES
  [8]
Marco Hoesli
SFL-Morissette
Scott McDonald
3
Thu 2:00pm
Loser to 26
SCORES
  [9]
Brent MacDougall
Brent MacDougall
Doug Kee
5
Thu 7:00pm
Loser to 28
SCORES
  [17]
Michael Fournier
3
Thu 2:00pm
Loser to 26
SCORES
  [10]
Michael Fournier
Michael Fournier
Mark Homan
9
Fri 4:15pm
Loser to 38
SCORES
  [21]
Michael Fournier
3
Thu 2:00pm
Loser to 27
SCORES
  [11]
Jia Liang Zang
Qualifier
Jia Liang Zang
Gaetan Mancini
5
Thu 7:00pm
Loser to 29
SCORES
  [18]
Charley Thomas
3
Thu 2:00pm
Loser to 27
SCORES
  [12]
Charley Thomas
Charley Thomas

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Wed, Nov 20 -- 9:00am CET
DEN Final
GER (6)
LAT Final
SCO 10  (7)
NOR Final
RUS (6)
CZE Final
SWE (9)
EST Final
SUI 11  (8)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M8 -- Wed, Nov 20 -- 2:00pm CET
NED 4th
ITA
GER 4th
SWE
ENG 4th
DEN
SUI 4th
SCO
RUS 4th
NOR
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Wed, Nov 20 -- 12:00pm CET
POL 7th
LAT
CZE 6th
EST
ESP 7th
SVK
BUL 7th
HUN
WAL 7th
FIN
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Wed, Nov 20 -- 8:00am CET
TUR Final
ENG 13  (9)
HUN Final
ITA (10)
BLR Final
FIN (EE)
LTU Final
ESP (6)
SVK Final
POL (9)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑