World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Mon, Feb 17 -- 8:30am ET
Pugsley Final
Porter (7)
Roberts Final
Matheson (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Feb 17 -- 9:00am MT
Wright 4th
Kiist
Davies 4th
Bauer
Nedohin 5th
Jacques
Yamuch 5th
Shannon
Snider 4th
Hiebert
Ferguson 5th
Van Amsterdam
Young 5th
Northwood
Comeillie 3rd
Deschiffart
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 12:30am CT
Fujisawa Final
Nakajima (EE)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 7:00pm CT
Matsumura Final
Morozumi (9)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Colonial Square Ladies Classic -- A Event

Sep 14 - 17, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Jennifer Jones
Rachel Erickson
D2 - Fri 8:00pm
Loser to 50
SCORES
  [17]
Jennifer Jones
D1 - Fri 4:00pm
Loser to 39
SCORES
  [2]
Ashley Thevenot
Ashley Thevenot
D3 - Sat 10:00am
Loser to 49
SCORES
  [25]
Jennifer Jones
Robyn Silvernagle
Rhonda Varnes
D2 - Fri 8:00pm
Loser to 45
SCORES
  [18]
Rhonda Varnes
D4 - Sat 2:00pm
Loser to 56
SCORES
  [29]
Sayaka Yoshimura
Qualifier
D2 - Fri 8:00pm
Loser to 43
SCORES
  [19]
Sayaka Yoshimura
Sherry Anderson
Sayaka Yoshimura
D3 - Sat 10:00am
Loser to 53
SCORES
  [26]
Penny Barker
Penny Barker
D2 - Fri 8:00pm
Loser to 45
SCORES
  [20]
Kourtney Fesser
Darcy Robertson
Brett Barber
D2 - Fri 8:00pm
Loser to 47
SCORES
  [21]
Darcy Robertson
D1 - Fri 4:00pm
Loser to 43
SCORES
  [10]
Brett Barber
Sherry Just
D3 - Sat 10:00am
Loser to 52
SCORES
  [27]
Darcy Robertson
Jie Mei
Amber Holland
D1 - Fri 4:00pm
Loser to 41
SCORES
  [22]
Amber Holland
D4 - Sat 2:00pm
Loser to 54
SCORES
  [30]
Allison Flaxey
Qualifier
D1 - Fri 4:00pm
Loser to 39
SCORES
  [23]
Allison Flaxey
Ashley Howard
Allison Flaxey
D3 - Sat 10:00am
Loser to 55
SCORES
  [28]
Kristen Streifel
Kristen Streifel
D1 - Fri 4:00pm
Loser to 41
SCORES
  [24]
Kim Schneider

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Mon, Feb 17 -- 8:30am ET
Pugsley Final
Porter (7)
Roberts Final
Matheson (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Feb 17 -- 9:00am MT
Wright 4th
Kiist
Davies 4th
Bauer
Nedohin 5th
Jacques
Yamuch 5th
Shannon
Snider 4th
Hiebert
Ferguson 5th
Van Amsterdam
Young 5th
Northwood
Comeillie 3rd
Deschiffart
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 12:30am CT
Fujisawa Final
Nakajima (EE)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 7:00pm CT
Matsumura Final
Morozumi (9)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑