World Curling Report

Curling Scores

W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PG1v2 -- Sat, Jan 25 -- 6:30pm MT
Walker 5th
Rocque
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Verreault 6th
Girard
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 25 -- 7:30pm CT
Englot 4th
Silvernagle
Holland 4th
Barker
Selzer 4th
Anderson
Howard 4th
Streifel
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 6:00pm ET
Comeau Final
Quillian (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Jones Final
Brothers (10)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Thompson Final
Stevens (8)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Fournier 6th
Bedard
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Craik Final
Gallacher (9)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Farmer 10  Final
Davie (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Robertson  
Schommer  
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Schultz  
Holt  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- A Event

Oct 10 - 13, 2014
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Jennifer Jones
D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Jennifer Jones
Mayu Minami
Casey Scheidegger
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 46
SCORES
  [17]
Jennifer Jones
D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Ayumi Ogasawara
Ayumi Ogasawara
Susan O'Connor
D5 - Sat 9:00am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Jennifer Jones
D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Shannon Kleibrink
Shannon Kleibrink
Shannon Kleibrink
Jill Thurston
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 45
SCORES
  [18]
D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Satsuki Fujisawa
Satsuki Fujisawa
Sherry Anderson
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]
D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Sherry Anderson
Qualifier
Tiffany Game
Cissi Ostlund
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 44
SCORES
  [19]
Sherry Anderson
D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Cissi Ostlund
Cathy Auld
Heather Nedohin
Heather Nedohin
D5 - Sat 9:00am
Loser to 48
SCORES
  [26]
D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Heather Nedohin
Tanilla Doyle
Heather Nedohin
Chantelle Eberle
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 43
SCORES
  [20]
D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Chantelle Eberle
Sijia Liu
Rachel Homan
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Rachel Homan
Kerry Galusha
Tracy Fleury
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 42
SCORES
  [21]
Rachel Homan
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Trish Paulsen
Trish Paulsen
Chelsea Carey
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Chelsea Carey
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Chelsea Carey
Kristie Moore
Chelsea Carey
Crystal Webster
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 41
SCORES
  [22]
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Crystal Webster
Sarah Koltun
Val Sweeting
D8 - Sat 8:15pm
Loser to 56
SCORES
  [30]
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Val Sweeting
Qualifier
Teryn Hamilton
EunJung Kim
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Barb Spencer
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Barb Spencer
Barb Spencer
Barb Spencer
Un-Chi Gim
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 50
SCORES
  [28]
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Un-Chi Gim
Delia DeJong
Un-Chi Gim
Amber Holland
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 39
SCORES
  [24]
D2 - Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Mari Motohashi
Mari Motohashi

Curling Scores

W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PG1v2 -- Sat, Jan 25 -- 6:30pm MT
Walker 5th
Rocque
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Verreault 6th
Girard
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 25 -- 7:30pm CT
Englot 4th
Silvernagle
Holland 4th
Barker
Selzer 4th
Anderson
Howard 4th
Streifel
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 6:00pm ET
Comeau Final
Quillian (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Jones Final
Brothers (10)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AT
Thompson Final
Stevens (8)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Jan 25 -- 8:00pm ET
Fournier 6th
Bedard
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Craik Final
Gallacher (9)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PGs -- Sat, Jan 25 -- 8:30pm GMT
Farmer 10  Final
Davie (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Robertson  
Schommer  
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Jan 25 -- 12:00pm AKT
Schultz  
Holt  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑