World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping Final
Mouat (5)
Edin 6th
Matsumura
Howard 7th
McEwen
Jacobs 7th
Schwaller
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 7th
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- Shooting

Oct 6 - 9, 2017
Statistics Menu:  Standings | Summary Statistics | With Hammer | Without Hammer | Shooting
Cumulative Stats Leaders By TEAM

TEAM

#ShotsPointsDifficultySweepingPCT
Cumulative Stats Leaders By Position

FOURTH

#ShotsPointsDifficultySweepingPCT

THIRD

#ShotsPointsDifficultySweepingPCT

SECOND

#ShotsPointsDifficultySweepingPCT

LEAD

#ShotsPointsDifficultySweepingPCT

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping Final
Mouat (5)
Edin 6th
Matsumura
Howard 7th
McEwen
Jacobs 7th
Schwaller
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 7th
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑