Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Wed, Oct 27 -- 7:00am ET
United States Final
Latvia (6)
Sweden Final
Switzerland (6)
Slovakia Final
Canada (7)
Norway Final
Korea (7)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE)
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

CCT EURONICS European Masters -- Scores

Apr 19 - 22, 2017

Draw 2 -- Times shown as Central European Time (CET).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Andrea Schoepp
Garmisch, GER
     0  0  1  0  1  0  2  X  4  
Hannah Fleming
Lockerbie, SCO
   1  1  0  1  0  3  0  X  6  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Melanie Barbezat
Biel, SUI
     0  0  1  3  0  1  0  X  5  
Anna Kubeskova
Prague, CZE
   0  3  0  0  2  0  2  X  7  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Karla Thompson
Kamloops, BC
   0  0  2  0  0  2  0  0  4  
Alina Paetz
Zurich, SUI
     0  0  0  2  0  0  2  1  5  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 5 -- Times shown as Central European Time (CET).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Anna Kubeskova
Prague, CZE
   0  2  0  1  0  2  0  0  5  
Alina Paetz
Zurich, SUI
     0  0  2  0  2  0  0  2  6  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Hannah Fleming
Lockerbie, SCO
   2  0  0  1  0  2  0  1  6  
Karla Thompson
Kamloops, BC
     0  1  1  0  1  0  2  0  5  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Andrea Schoepp
Garmisch, GER
     0  1  0  0  1  0  2  X  4  
Melanie Barbezat
Biel, SUI
   1  0  2  2  0  3  0  X  8  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 7 -- Times shown as Central European Time (CET).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Melanie Barbezat
Biel, SUI
     0  1  2  0  0  1  0  0  4  
Karla Thompson
Kamloops, BC
   1  0  0  1  0  0  2  2  6  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Andrea Schoepp
Garmisch, GER
     0  0  0  2  0  1  0  0  3  
Anna Kubeskova
Prague, CZE
   1  1  0  0  1  0  2  2  7  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Hannah Fleming
Lockerbie, SCO
   0  0  1  1  1  0  1  0  4  
Alina Paetz
Zurich, SUI
     1  0  0  0  0  3  0  1  5  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 9 -- Times shown as Central European Time (CET).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Hannah Fleming
Lockerbie, SCO
     0  0  0  2  0  0  1  X  3  
Anna Kubeskova
Prague, CZE
   1  1  1  0  0  3  0  X  6  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Melanie Barbezat
Biel, SUI
     0  1  0  0  1  0  X    2  
Alina Paetz
Zurich, SUI
   2  0  1  3  0  1  X    7  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Andrea Schoepp
Garmisch, GER
     0  0  1  1  0  2  0  X  4  
Karla Thompson
Kamloops, BC
   0  0  0  0  1  0  1  X  2  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw 12 -- Times shown as Central European Time (CET).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Andrea Schoepp
Garmisch, GER
     0  3  2  0  0  0  0  X  5  
Alina Paetz
Zurich, SUI
   1  0  0  3  1  2  1  X  8  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Anna Kubeskova
Prague, CZE
   0  0  1  1  0  0  1  0  3  
Karla Thompson
Kamloops, BC
     0  2  0  0  2  0  0  1  5  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Hannah Fleming
Lockerbie, SCO
     0  0  0  1  0  0  X    1  
Melanie Barbezat
Biel, SUI
   2  0  1  0  3  1  X    7  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Draw CF -- Times shown as Central European Time (CET).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Alina Paetz
Zurich, SUI
   0  0  0  0  2  0  2  0  4  
Anna Kubeskova
Prague, CZE
     0  0  2  3  0  1  0  1  7  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Karla Thompson
Kamloops, BC
   2  0  1  0  0  2  1  0  6  
Melanie Barbezat
Biel, SUI
     0  1  0  2  1  0  0  1  5  
View Game Details
  Admin   REFRESH 



Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Wed, Oct 27 -- 8:00am AT
United States Final
Latvia (6)
Sweden Final
Switzerland (6)
Slovakia Final
Canada (7)
Norway Final
Korea (7)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE)
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Peterson Focused on Pre-Trials Opportunity

Peterson Focused on Pre-Trials Opportunity

Winnipeg's Beth Peterson and her Assiniboine Memorial team had a very successful tune-up bonspiel for this week's Home Hardware Pre-Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑