World Curling Report

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 8 -- 5:30am ET
Jentsch 10  Final
Madisson (7)
Kovaleva Final
Feltscher (8)
Kim Final
Dudt (7)
Han Final
Skrlik (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Sun, Dec 8 -- 1:00am ET
Glukhov Final
Zou (7)
van Dorp Final
Horgan (7)
Ruohonen Final
Nyman (8)
Kim Final
Schnider (7)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Thompson Final
Jones (6)
Park Final
Roach (7)
Grattan Final
Comeau (4)
McInnes Cooper Final
Murphy (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Gim Final
Mallais (7)
Crawford Final
Comeau (7)
Hilliard 10  Final
Robichaud (5)
Birt Final
Wang (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 9:00pm CT
Meachem Final
Sutherland (7)
Wills Final
Kleiter (7)
Hartung Final
Armstrong (8)
Gamble Final
Comfort (6)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello Final
Bohn (7)
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Medicine Hat Charity Classic -- A Event

Oct 18 - 21, 2013
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Jamie King
Lloyd Hill
3
Fri 6:30pm
Loser to 39
SCORES
  [17]
Soo Hyuk Kim
1
Fri 12:00pm
Loser to 41
SCORES
  [2]
Soo Hyuk Kim
Soo Hyuk Kim
5
Sat 9:00am
Loser to 50
SCORES
  [25]
Scott Bitz
Scott Bitz
Scott Bitz
Tom Sallows
3
Fri 6:30pm
Loser to 39
SCORES
  [18]
1
Fri 12:00pm
Loser to 41
SCORES
  [4]
Tom Sallows
John Stroh
8
Sat 6:00pm
Loser to 54
SCORES
  [29]
Wade White
Qualifier
Scott Manners
3
Fri 6:30pm
Loser to 40
SCORES
  [19]
Wade White
1
Fri 12:00pm
Loser to 42
SCORES
  [6]
Dean Mamer
Dean Mamer
Wade White
5
Sat 9:00am
Loser to 51
SCORES
  [26]
Matthew Blandford
Matthew Blandford
Shane Park
3
Fri 6:30pm
Loser to 40
SCORES
  [20]
1
Fri 12:00pm
Loser to 42
SCORES
  [8]
Randy Woytowich
Randy Woytowich
Yusuke Morozumi
Robert Schlender
3
Fri 6:30pm
Loser to 43
SCORES
  [21]
Yusuke Morozumi
1
Fri 12:00pm
Loser to 45
SCORES
  [10]
Robert Schlender
Kevin Aberle
5
Sat 9:00am
Loser to 47
SCORES
  [27]
Yusuke Morozumi
Charley Thomas
Charley Thomas
Brad Heidt
3
Fri 6:30pm
Loser to 43
SCORES
  [22]
1
Fri 12:00pm
Loser to 45
SCORES
  [12]
Fengchun Wang
Fengchun Wang
8
Sat 6:00pm
Loser to 56
SCORES
  [30]
Josh Heidt
Qualifier
Sean O'Connor
3
Fri 6:30pm
Loser to 44
SCORES
  [23]
Josh Heidt
1
Fri 12:00pm
Loser to 46
SCORES
  [14]
Sean O'Connor
Max Kirkpatrick
Randy Bryden
5
Sat 9:00am
Loser to 48
SCORES
  [28]
Randy Bryden
Randy Bryden
Dejia Zou
3
Fri 6:30pm
Loser to 44
SCORES
  [24]
1
Fri 12:00pm
Loser to 46
SCORES
  [16]
Dejia Zou
Trevor Funk

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 8 -- 3:30am MT
Jentsch 10  Final
Madisson (7)
Kovaleva Final
Feltscher (8)
Kim Final
Dudt (7)
Han Final
Skrlik (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Sat, Dec 7 -- 11:00pm MT
Glukhov Final
Zou (7)
van Dorp Final
Horgan (7)
Ruohonen Final
Nyman (8)
Kim Final
Schnider (7)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Thompson Final
Jones (6)
Park Final
Roach (7)
Grattan Final
Comeau (4)
McInnes Cooper Final
Murphy (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 8 -- 8:30am AT
Gim Final
Mallais (7)
Crawford Final
Comeau (7)
Hilliard 10  Final
Robichaud (5)
Birt Final
Wang (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 9:00pm CT
Meachem Final
Sutherland (7)
Wills Final
Kleiter (7)
Hartung Final
Armstrong (8)
Gamble Final
Comfort (6)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello Final
Bohn (7)
Wiebe Final
Lyburn (4)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson Final
Clark-Rouire (5)
Ackland Final
Robertson (6)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑