World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Medicine Hat Charity Classic -- A Event

Oct 31 - Nov 2, 2015
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Peter De Cruz

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 15
SCORES
  [1]
Peter De Cruz

John Stroh

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 20
SCORES
  [9]
Peter De Cruz

Sean O'Connor

Kevin Yablonski

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Kevin Yablonski

D4 - Sat 9:30am
Loser to 25
SCORES
  [13]

Brock Virtue
Qualifier

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 16
SCORES
  [3]
Brock Virtue

Mike Hutchings

Randy Bryden

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 19
SCORES
  [10]
Randy Bryden

Randy Bryden

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 16
SCORES
  [4]
Ryan Deis

Jason Jacobson

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 17
SCORES
  [5]
Jason Jacobson

Scott Smith

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Brad Heidt

Josh Heidt

Brad Heidt

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 17
SCORES
  [6]
Brad Heidt

D4 - Sat 9:30am
Loser to 23
SCORES
  [14]

Shaun Meachem
Qualifier

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 18
SCORES
  [7]
MinWoo Kim

MinWoo Kim

MinWoo Kim

D3 - Fri 9:00pm
Loser to 21
SCORES
  [12]
Scott Bitz

Scott Bitz

D1 - Fri 3:00pm
Loser to 18
SCORES
  [8]
Wade White

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑