World Curling Report

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Sturmay 7th
Wenzek
Vavrek 7th
Tardi
Maerki 6th
Howard
Appelman Final
Geall (4)
Hamilton 7th
Park
Kanda 7th
Ma
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Rocque 7th
Carey
Wilson 7th
Wark
Fujisawa 7th
Wang
Berlando 6th
Brown
Kalk Final
Sturmay (6)
Skrlik 7th
Guo
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Corbett 6th
Deruelle
Krell Final
Willsey (6)
Ainsley Final
Tippin (6)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Fri, Nov 15 -- 8:30pm AT
Ouellette 3rd
Steele
Violette 4th
Skanes
Thompson 3rd
Symonds
Jones 2nd
Smith
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson 6th
Palanuik
Ector 6th
Chung
Libbus 6th
Molberg
Lozinsky 6th
Cheung
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 4:15pm MT
Yamuch 8th
Hlushak
Sawiak 7th
Pollard
Davies Final
Nedohin (6)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Kurina 10  Final
Kelba (7)
Snider Final
Kiist (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Baute 6th
Wedge
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

U.S. Open of Curling -- Teams

Jan 2 - 4, 2015
Bonot



Northern Ontario

Skip
Player Photo
Trevor
Bonot
Third
Player Photo
Kory
Carr
Second
Player Photo
Jordan
Potts
Lead
Player Photo
Joel
Adams
Brewer


Cornwall
Ontario

Fourth
Player Photo
Ryan
McCrady
Third
Player Photo
Brett
Lyon-Hatcher
Second
Player Photo
Adam
Gagne
Skip
Player Photo
Doug
Brewer
Brown


Blaine
United States

Skip
Player Photo
Craig
Brown
Third
Player Photo
Kroy
Nernberger
Second
Player Photo
Sean
Beighton
Lead
Player Photo
Jared
Zezel
Carruthers


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Reid
Carruthers
Third
Player Photo
Braeden
Moskowy
Second
Player Photo
Derek
Samagalski
Lead
Player Photo
Colin
Hodgson
Casey


Charlottetown
Prince Edward Island

Skip
Player Photo
Adam
Casey
Third
Player Photo
Josh
Barry
Second
Player Photo
Anson
Carmody
Lead
Player Photo
Robbie
Doherty
Clark


Seattle
Washington

Skip
Player Photo
Brady
Clark
Third
Player Photo
Greg
Persinger
Second
Player Photo
Matt
Birklid
Lead
Player Photo
Phil
Tilker
Currie


Thunder Bay
Ontario

Skip
Player Photo
Jeff
Currie
Third
Player Photo
Mike
McCarville
Second
Player Photo
Colin
Koivula
Lead
Player Photo
Jamie
Childs
Dropkin


Blaine
United States

Skip
Player Photo
Korey
Dropkin
Third
Player Photo
Thomas
Howell
Second
Player Photo
Mark
Fenner
Lead
Player Photo
Luc
Violette
Dunnam


Philadelphia
Pennsylvania

Skip
Player Photo
Scott
Dunnam
Third
Player Photo
Cody
Clouser
Second
Player Photo
Andrew
Dunnam
Lead
Player Photo
Bruce
Clouser
Epping


Toronto
Ontario

Skip
Player Photo
John
Epping
Third
Player Photo
Travis
Fanset
Second
Player Photo
Patrick
Janssen
Lead
Player Photo
Tim
March
Farbelow



Minnesota

Skip
Player Photo
Mike
Farbelow
Third
Player Photo
Rich
Ruohonen
Second
Player Photo
Kevin
Johnson
Lead
Player Photo
Dan
Ruehl
Laycock


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Steve
Laycock
Third
Player Photo
Kirk
Muyres
Second
Player Photo
Colton
Flasch
Lead
Player Photo
Gerry
Adam
Lizmore


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Mick
Lizmore
Third
Player Photo
Nathan
Connolly
Second
Player Photo
Parker
Konschuh
Lead
Player Photo
Carter
Lautner
McCormick


Blaine
United States

Skip
Player Photo
Heath
McCormick
Third
Player Photo
Christopher
Plys
Second
Player Photo
Joe
Polo
Lead
Player Photo
Ryan
Brunt
Pustovar


Hibbing
Minnesota

Skip
Player Photo
Paul
Pustovar
Third
Player Photo
Chris
Bond
Second
Player Photo
Sam
Galey
Lead
Player Photo
Duane
Rutan
Shuster



Minnesota

Skip
Player Photo
John
Shuster
Third
Player Photo
Tyler
George
Second
Player Photo
Matt
Hamilton
Lead
Player Photo
John
Landsteiner
Stoughton


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Jeff
Stoughton
Third
Player Photo
Rob
Fowler
Second
Player Photo
Alex
Forrest
Lead
Player Photo
Connor
Njegovan
Zang


Harbin
China

Skip
Player Photo
Jialiang
Zang
Third
Player Photo
Dejia
Zou
Second
Player Photo
Dexin
Ba
Lead
Player Photo
Qiang
Zou

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Sturmay 7th
Wenzek
Vavrek 7th
Tardi
Maerki 6th
Howard
Appelman Final
Geall (4)
Hamilton 7th
Park
Kanda 7th
Ma
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Rocque 7th
Carey
Wilson 7th
Wark
Fujisawa 7th
Wang
Berlando 6th
Brown
Kalk Final
Sturmay (6)
Skrlik 7th
Guo
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Corbett 6th
Deruelle
Krell Final
Willsey (6)
Ainsley Final
Tippin (6)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Fri, Nov 15 -- 8:30pm AT
Ouellette 3rd
Steele
Violette 4th
Skanes
Thompson 3rd
Symonds
Jones 2nd
Smith
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson 6th
Palanuik
Ector 6th
Chung
Libbus 6th
Molberg
Lozinsky 6th
Cheung
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 4:15pm MT
Yamuch 8th
Hlushak
Sawiak 7th
Pollard
Davies Final
Nedohin (6)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Kurina 10  Final
Kelba (7)
Snider Final
Kiist (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Baute 6th
Wedge
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑