World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
Jones Final
Muirhead (6)
Einarson Final
Fujisawa (7)
Fleury Final
Rocque (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
De Cruz Final
McEwen (8)
Dunstone Final
McDonald (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am GMT
Carson 3rd
Sloan
Truksans 3rd
Gempeler
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- Scores

Jan 10 - 12, 2014

<<<<  >>>>
Sun, Jan 12 -- 2:00pm -- Times shown as Central European Time (CET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Anna Sidorova
Moscow, RUS
   0  1  0  0  0  0  2  0  3  
Eve Muirhead
Stirling, SCO
     2  0  2  1  0  0  0  1  6  
View Game Details --- Watch Replay of this Game   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Anna
Sidorova
Third:
Player Photo
Margarita
Fomina
Second:
Player Photo
Aleksandra
Saitova
Lead:
Player Photo
Ekaterina
Galkina
Skip:
Player Photo
Eve
Muirhead
Third:
Player Photo
Anna
Sloan
Second:
Player Photo
Vicki
Adams
Lead:
Player Photo
Claire
Hamilton


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Silvana Tirinzoni
Aarau, SUI
     0  2  0  0  2  0  0  0  4  
Andrea Schoepp
Garmisch-Partenkirchen, GER
   1  0  1  0  0  0  2  1  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Silvana
Tirinzoni
Third:
Player Photo
Manuela
Siegrist
Second:
Player Photo
Esther
Neuenschwander
Lead:
Player Photo
Marlene
Albrecht
Skip:
Player Photo
Andrea
Schoepp
Third:
Player Photo
Imogen Oona
Lehmann
Second:
No Photo
Kerstin
Ruch
Lead:
Player Photo
Monika
Wagner


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Michele Jaggi
Bern, SUI
     0  1  0  2  0  1  1  0  5  
Erika Brown
Madison, USA
   1  0  2  0  2  0  0  1  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Michele
Jaggi
Third:
Player Photo
Marisa
Winkelhausen
Second:
Player Photo
Stephanie
Jaggi
Lead:
Player Photo
Melanie
Barbezat
Skip:
Player Photo
Erika
Brown
Third:
Player Photo
Debbie
McCormick
Second:
Player Photo
Jessica
Schultz
Lead:
Player Photo
Ann
Swisshelm


Show All Draws/Games

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
Jones Final
Muirhead (6)
Einarson Final
Fujisawa (7)
Fleury Final
Rocque (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm NT
De Cruz Final
McEwen (8)
Dunstone Final
McDonald (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 9:00am GMT
Carson 3rd
Sloan
Truksans 3rd
Gempeler
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑