Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Oct 24 -- 9:00pm ET
Slovakia 12  Final
Switzerland (6)
Canada Final
Sweden (8)
Norway Final
Latvia (8)
Korea Final
United States (6)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- C Event

Nov 1 - 4, 2013
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Jason Jacobson

Kevin Park
D9 - Sun 9:00am
Loser Out
SCORES
  [65]
Kevin Park

D6 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES
 
  [59]

Kevin Park

Dejia Zou
D10 - Sun 12:15pm
Loser Out
SCORES
  [73]
Josh Heidt

Josh Heidt

Warren Cross
D9 - Sun 9:00am
Loser Out
SCORES
  [66]

Josh Heidt
D12 - Sun 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [79]

D6 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [60]

Dustin Eckstrand
Qualifier

Dustin Eckstrand
Joel Jordison

Fengchun Wang

D8 - Sat 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [67]

Shane Park

Shane Park
D10 - Sun 12:15pm
Loser Out
SCORES
  [74]

John Stroh

Brock Virtue
D12 - Sun 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [80]

Rob Maksymetz
D10 - Sun 12:15pm
Loser Out
SCORES
  [68]

Brock Virtue
Qualifier

D7 - Sat 4:30pm
Loser Out
SCORES
  [61]

Rob Maksymetz
D11 - Sun 3:30pm
Loser Out
SCORES
  [75]

Brock Virtue

Peter de Cruz
Scott Bitz

Brendan Bottcher

Wade White
D10 - Sun 12:15pm
Loser Out
SCORES
  [69]

Brendan Bottcher

D8 - Sat 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [62]

Wade White
D11 - Sun 3:30pm
Loser Out
SCORES
  [76]

Brendan Bottcher

Sean O'Connor
Scott Manners

Grant Dezura
D12 - Sun 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [81]

D8 - Sat 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [70]

Grant Dezura
Qualifier

Dean Ross
D11 - Sun 3:30pm
Loser Out
SCORES
  [77]

Jeff Richard

Jeff Richard

Chang-Min Kim

Gustav Eskilsson
D9 - Sun 9:00am
Loser Out
SCORES
  [71]

Chang-Min Kim

D6 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [63]

Mario Freiberger

Mario Freiberger
D11 - Sun 3:30pm
Loser Out
SCORES
  [78]
Chang-Min Kim

Matthew Blandford

Jamie Koe
D9 - Sun 9:00am
Loser Out
SCORES
  [72]

Matthew Blandford
D12 - Sun 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [82]

D6 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [64]

Matt Willerton
Qualifier

Matt Willerton
Trevor Perepolkin

Curling Scores

: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Mon, Oct 25 -- 3:00am CET
Slovakia 12  Final
Switzerland (6)
Canada Final
Sweden (8)
Norway Final
Latvia (8)
Korea Final
United States (6)
M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm ET
Bruce Mouat Final
Brad Jacobs (8)
W: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 12:00pm ET
Jennifer Jones Final
Tracy Fleury (EE) Watch Live Curling!
W: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Kayla Skrlik Final
Daniela Jentsch (EE) Watch Live Curling!
W: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Emma Jensen Final
Samantha Gevers (7)
M: Alberta Curling Series: Thistle
Edmonton, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm MT
Parker Konschuh Final
Terry Meek (8) Watch Live Curling!
M: Kamloops Crown of Curling
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 24 -- 12:30pm PT
SooHyuk Kim Final
Jeff Richard (7)
: SaskTour Women's Nutana
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:00pm CT
Jessica Mitchell Final
Kaitlyn Jones (7)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 6:00pm CT
Jace Freeman Final
Jordon McDonald (7)
M: SaskTour Men's Highland
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 4:30pm CT
Kelly Knapp 9th
Shaun Meachem
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Celia Evans Final
Allyson McNutt (8)
G: Lakeshore CWG Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 2:30pm ET
Ella Lenentine Final
Abby Slauenwhite (7)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 3:30pm AT
Calan MacIsaac Final
Jack Higdon (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:00am ET
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
Luke Godin Final
Timothy Marin 10  (5)
D: Norway Open Mixed Doubles
Hedmarken, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 24 -- 11:30am CET
Hueppi/Weiss Final
Maia Ramsfjell (7)
Ronning/Braenden Final
Mona Jensen (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Mouat Wins Grand Slam Masters

Mouat Wins Grand Slam Masters

Scotland's Bruce Mouat (photo: Jeffrey Au) won 7-5 over Brad Jacobs, winning third straight Slam title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑