Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 11:00am ET
Tirinzoni 8th
Inglis
Kim 8th
Kelly
Armstrong Final
Ladouceur (6)
Mann 8th
Strouse
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb 6th
Libbus  Watch Live Curling!
Tao 7th
Hartung  Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
D: Hardline Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 1:00pm ET
Kaldvee/Lill 2nd
Walker/Muyres
Perret/Rios 2nd
Dodds/Mouat
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 8:00am ET
Mooibroek Final
Ramsfjell (7)
Colter Final
Horgan (7)
Edin Final
Stocker (6)
Retornaz Final
Schwaller (7)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm ET
Menard 6th
Wise
Asselin 5th
Munroe
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm CT
Wasylik 2nd
Sigurdson
Chambers  
Walter  
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am ET
Balsdon Final
Bryant (8)
Froud Final
Heggestad (8)
Brackett Final
Heggestad (8)
Hutchinson Final
Pearce (8)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Ackland Final
Robertson (5)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Curling Classic -- B Event

Nov 2 - 5, 2012
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Kelly Schafer

Tiffany Game
D5 - Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [39]

Kelly Schafer

D3 - Fri 3:30pm
Loser to 59
SCORES
  [31]

Tiffany Game
D7 - Sat 3:30pm
Loser to 71
SCORES
  [47]

Jocelyn Peterman

Mirjam Ott
Jocelyn Peterman

Heather Jensen
D9 - Sun 9:00am
Loser to 76
SCORES
  [53]
Anna Sidorova

Brett Barber
D5 - Sat 9:00am
Loser to 67
SCORES
  [40]

Anna Sidorova

D3 - Fri 3:30pm
Loser to 59
SCORES
  [32]

Anna Sidorova
D7 - Sat 3:30pm
Loser to 72
SCORES
  [48]

Anna Sidorova

Anna Sidorova
Ayumi Ogasawara

Basel-Regio
D11 - Sun 3:30pm
Loser to 79
SCORES
  [57]

Lisa Eyamie
D5 - Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [41]

Basel-Regio
Qualifier

D4 - Fri 7:00pm
Loser to 60
SCORES
  [33]

Lisa Eyamie

Michele Jaeggi
D7 - Sat 3:30pm
Loser to 69
SCORES
  [49]
Basel-Regio

Tiffany Steuber
D9 - Sun 9:00am
Loser to 77
SCORES
  [54]

Basel-Regio

Val Sweeting
D5 - Sat 9:00am
Loser to 61
SCORES
  [42]

Val Sweeting

D4 - Fri 7:00pm
Loser to 60
SCORES
  [34]

Val Sweeting
Renee Sonnenberg

Amy Nixon

Deanna Doig

Lindsay Makichuk
D5 - Sat 9:00am
Loser to 70
SCORES
  [43]

Deanna Doig

D3 - Fri 3:30pm
Loser to 62
SCORES
  [35]

Allison MacInnes
D7 - Sat 3:30pm
Loser to 65
SCORES
  [50]

Deanna Doig

Allison MacInnes
Barb Spencer

Laura Crocker
D9 - Sun 9:00am
Loser to 75
SCORES
  [55]
Laura Crocker

Shannon Kleibrink
D5 - Sat 9:00am
Loser to 70
SCORES
  [44]

Laura Crocker

D3 - Fri 3:30pm
Loser to 62
SCORES
  [36]

Shannon Kleibrink
D7 - Sat 3:30pm
Loser to 66
SCORES
  [51]

Laura Crocker

Trish Paulsen
Marilou Richter

Crystal Webster
D11 - Sun 3:30pm
Loser to 82
SCORES
  [58]

Jill Thurston
D5 - Sat 9:00am
Loser to 62
SCORES
  [45]

Crystal Webster
Qualifier

D4 - Fri 7:00pm
Loser to 64
SCORES
  [37]

Jill Thurston

Holly Baird
D7 - Sat 3:30pm
Loser to 68
SCORES
  [52]
Crystal Webster

Doyle
D9 - Sun 9:00am
Loser to 74
SCORES
  [56]

Silvana Tirinzoni

Leslie Rogers
D5 - Sat 9:00am
Loser to 62
SCORES
  [46]

Cheryl Bernard

D4 - Fri 7:00pm
Loser to 64
SCORES
  [38]

Cheryl Bernard
Silvana Tirinzoni

Cheryl Bernard

Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 11:00am ET
Tirinzoni 8th
Inglis
Kim 8th
Kelly
Armstrong Final
Ladouceur (6)
Mann 8th
Strouse
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb 6th
Libbus  Watch Live Curling!
Tao 7th
Hartung  Watch Live Curling!
D: Hardline Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 1:00pm ET
Kaldvee/Lill 2nd
Walker/Muyres
Perret/Rios 2nd
Dodds/Mouat
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Oct 2 -- 8:00am ET
Mooibroek Final
Ramsfjell (7)
Colter Final
Horgan (7)
Edin Final
Stocker (6)
Retornaz Final
Schwaller (7)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm ET
Menard 6th
Wise
Asselin 5th
Munroe
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm CT
Wasylik 2nd
Sigurdson
Chambers  
Walter  
M: Alliston Curling Club Cash Spiel
Alliston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am ET
Balsdon Final
Bryant (8)
Froud Final
Heggestad (8)
Brackett Final
Heggestad (8)
Hutchinson Final
Pearce (8)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Oct 2 -- 9:00am CT
Ackland Final
Robertson (5)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Schwaller knocks off Retornaz in Toronto Tankard quarters

Schwaller knocks off Retornaz in Toronto Tankard quarters

Yannick Schwaller (Photo: Anil Mungal, GSOC) qualified through the C side at the High Park Club in Toronto and is now into the semifinals after knocking off the number two seed.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑