W: USA Curling Junior National Championships
Eau Claire, Wisconsin
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs |
Draw: PGs -- Fri, Mar 29 -- 7:00pm CT | |||||||||||||||||||
| Giroux |
5 |
Final |
| Johnson |
7 |
(9) |
| Pekowitz |
3 |
Final |
| Schapman |
10 |
(7) |
|
M: USA Curling Junior National Championships
Eau Claire, Wisconsin
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs |
Hebert | 5 | Final | |
Cenzalli | 4 | (10) | |
Guentzel | 9 | Final | |
Church | 2 | (8) |
: Canadian Wheelchair Championship
Moose Jaw, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs |
QC (Marquis) | 4 | Final | |
SK (Dash) | 5 | (8) | |
BC (Austgarden) | 9 | Final | |
MB (Thiessen) | 2 | (7) | |
AB (Purvis) | 10 | Final | |
AB (Kuchelyma) | 6 | (7) | |
NB (Fitzgerald) | 3 | Final | |
NL (Carroll) | 8 | (7) | |
ON (Morris) | 3 | Final | |
ON (Rees) | 8 | (7) |
W: New Holland Canadian Junior Championships
Fort McMurray, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs |
PEI (Lenentine) | 5 | Final | |
ON (Acres) | 9 | (10) | |
MB (Terrick) | 4 | Final | |
BC (Bowles) | 7 | (10) | |
NS (MacNutt) | 8 | Final | |
SK (Pomedli) | 2 | (8) | |
QC (Fortin) | 7 | Final | |
NO (Dubinsky) | 4 | (9) | |
NL (Locke) | 11 | Final | |
NO (Toner) | 4 | (8) | |
NL (McDonah) | 2 | Final | |
AB (Beaudry) | 13 | (8) | |
NS (Blades) | 9 | Final | |
AB (Deschiffart) | 5 | (10) | |
ON (Markle) | 6 | Final | |
NT (Skauge) | 4 | (10) |
M: New Holland Canadian Junior Championships
Fort McMurray, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs |
AB (Marin) | 8 | Final | |
NO (Deschene) | 7 | (10) | |
AB (Wipf) | 9 | Final | |
NO (Rajala) | 2 | (8) | |
BC (Duncan-Wu) | 5 | Final | |
NS (MacIsaac) | 8 | (9) | |
ON (Mulima) | 9 | Final | |
PEI (MacFayden) | 3 | (8) | |
SK (Drewitz) | 5 | Final | |
NL (Tipple) | 7 | (10) | |
SK (Derksen) | 8 | Final | |
MB (McDonald) | 7 | (10) | |
ON (MacTavish) | 10 | Final | |
NB (Stewart) | 4 | (8) | |
NS (Mosher) | 9 | Final | |
QC (Bedard) | 1 | (6) |
M: World Men's Curling Championship
Schaffhausen, Switzerland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs |
SCO (Mouat) | |||
KOR (Park) | |||
CZE (Klima) | |||
CAN (Gushue) | |||
SWE (Edin) | |||
NED (Gosgens) | |||
SUI (Schwarz) | |||
USA (Shuster) |