Braehead Junior Invitational -- Round-Robin

Nov 2 - 4, 2018
Pool A
Lisa Davie
Stirling, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Emma Moberg
Mjolby, SWE
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nora Wuest
Wetzikon, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Eirin Mesloe
Oslo, NOR
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Robyn Munro
Edinburgh, SCO
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Maia Ramsfjell
Oslo, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Amy Bryce
Stirling, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sarah Mueller
Biel-St.Gallen, SUI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jasmin Riesen
Uzwil, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lucy Blair
Stirling, SCO
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Beth Farmer
Kinross, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Melissa Tanner
Lausanne, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Beth Dandie
Forfar, SCO
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cecilia Fransson
Skelleftea, SWE
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Nov 2, 18 03:15 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Lisa Davie Emma Moberg 3-6    Final (7)
3 Eirin Mesloe Nora Wuest 1-7    Final (5)
4 Maia Ramsfjell Amy Bryce 6-5    Final (8)
5 Sarah Mueller Jasmin Riesen 9-8    Final (EE)
6 Melissa Tanner Cecilia Fransson 8-7    Final (8)
7 Beth Farmer Beth Dandie 11-0    Final (6)
Fri, Nov 2, 18 09:05 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Beth Farmer Melissa Tanner 5-7    Final (8)
3 Beth Dandie Cecilia Fransson 7-6    Final (8)
4 Robyn Munro Lisa Davie 3-6    Final (8)
5 Emma Moberg Nora Wuest 4-5    Final (8)
6 Lucy Blair Maia Ramsfjell 7-9    Final (8)
7 Amy Bryce Jasmin Riesen 12-3    Final (6)
Fri, Nov 2, 18 03:10 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Maia Ramsfjell Sarah Mueller 6-3    Final (7)
3 Amy Bryce Lucy Blair 9-1    Final (5)
4 Melissa Tanner Beth Dandie 6-5    Final (EE)
5 Cecilia Fransson Beth Farmer 0-7    Final (4)
6 Lisa Davie Eirin Mesloe 7-2    Final (7)
7 Emma Moberg Robyn Munro 7-5    Final (8)
Sat, Nov 3, 18 06:10 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Nora Wuest Lisa Davie 4-5    Final (8)
3 Robyn Munro Eirin Mesloe 7-11    Final (EE)
4 Jasmin Riesen Maia Ramsfjell 2-7    Final (7)
5 Lucy Blair Sarah Mueller 4-5    Final (EE)
6 Beth Dandie Beth Farmer 2-8    Final (6)
7 Cecilia Fransson Melissa Tanner 6-5    Final (EE)
Sat, Nov 3, 18 12:15 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Eirin Mesloe Emma Moberg 2-10    Final (6)
5 Nora Wuest Robyn Munro 9-5    Final (8)
6 Sarah Mueller Amy Bryce 1-7    Final (6)
7 Jasmin Riesen Lucy Blair 7-4    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Recent News

Recent
Kerri Einarson wins Players' Championship

Kerri Einarson wins Players' Championship

Kerri Einarson (Winnipeg, Manitoba) wins the Players' Championship, defeating Anna Hasselborg (Sundbyberg, Sweden) 5-4 in an extra end in Toronto, Ontario at the Mattamy Athletic Centre in Maple Leaf Gardens.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑