Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: International ZO Womens Tournament
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
W: Optimist Junior Cashspiel
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Latvia International Challenger -- Round-Robin

Oct 25 - 28, 2018
Pool A
Aline Fellmann
Schaffhausen, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lisa Farnell
Kent, ENG
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Elena Kapostina
Riga, LAT
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Eliza Stabulniece
Riga, LAT
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Maile Molder
Tallinn, EST
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Rebecca Morrison
Stirling, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Iveta Stasa-Sarsune
Riga, LAT
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ieva Rudzite
Riga, LAT
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marta Pluta
Gliwice, POL
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Oona Kauste
Aland, FIN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Virginija Paulauskaite
Vilnius, LTU
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Maggie Wilson
Stirlign, SCO
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Irina Belko
Minsk, BLR
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Oct 25, 18 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Eliza Stabulniece Maile Molder 4-6    Final (8)
C Elena Kapostina Aline Fellmann 4-8    Final (7)
B Eliza Stabulniece Maile Molder     07:00 PM
C Elena Kapostina Aline Fellmann     07:00 PM
B Eliza Stabulniece Maile Molder     07:00 PM
C Elena Kapostina Aline Fellmann     07:00 PM
Fri, Oct 26, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Marta Pluta Maggie Wilson 4-7    Final (8)
C Iveta Stasa-Sarsune Oona Kauste 4-3    Final (8)
D Virginija Paulauskaite Rebecca Morrison 1-8    Final (6)
E Irina Belko Ieva Rudzite 5-9    Final (8)
Fri, Oct 26, 18 11:15 AM
Sheet Team Team Score    End
E Elena Kapostina Lisa Farnell 10-7    Final (8)
Fri, Oct 26, 18 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
C Maggie Wilson Virginija Paulauskaite 3-6    Final (7)
D Oona Kauste Irina Belko 9-4    Final (8)
E Aline Fellmann Eliza Stabulniece 5-6    Final (8)
Fri, Oct 26, 18 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ieva Rudzite Iveta Stasa-Sarsune 3-4    Final (8)
B Maile Molder Lisa Farnell 3-8    Final (7)
C Rebecca Morrison Marta Pluta 7-8    Final (8)
Fri, Oct 26, 18 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D Eliza Stabulniece Elena Kapostina 8-2    Final (7)
Sat, Oct 27, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Maggie Wilson Irina Belko 6-3    Final (7)
B Virginija Paulauskaite Oona Kauste 5-3    Final (8)
D Marta Pluta Ieva Rudzite 1-11    Final (6)
E Rebecca Morrison Iveta Stasa-Sarsune 5-4    Final (8)
Sat, Oct 27, 18 11:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Lisa Farnell Eliza Stabulniece 7-1    Final (7)
C Aline Fellmann Maile Molder 9-6    Final (7)
Sat, Oct 27, 18 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
C Oona Kauste Maggie Wilson 5-2    Final (8)
D Irina Belko Virginija Paulauskaite 7-6    Final (8)
Sat, Oct 27, 18 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
B Iveta Stasa-Sarsune Marta Pluta 9-3    Final (7)
C Ieva Rudzite Rebecca Morrison 4-5    Final (8)
D Lisa Farnell Aline Fellmann 6-7    Final (8)
E Maile Molder Elena Kapostina 2-9    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: International ZO Womens Tournament
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
W: Optimist Junior Cashspiel
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha (Yellowknife, Northwest Territories) wins the Royal LePage Women's Fall Classic, defeating Mary-Anne Arsenault (Halifax, Nova Scotia) 5-3 at the North Grenville Curling Club in Kemptville, Ontario.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑