Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 16 -- 5:30pm NT
Kerri Einarson
Rachel Homan

3rd
Click Event to Show Scoreboard
W: Boost National
M: Boost National
W: Qinghai Curling Elite
M: Qinghai Curling Elite
M: KW Granite U18 Boys Spiel
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
W: KW Granite U18 Girls Spiel
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: CurlON Women's Cash Spiel - Midland
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
W: Dakota Challenger Spiel
W: BC Scotties Open Event #1
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: Dakota Challenger Spiel
W: Viterra Saskatchewan Women's Challenge
W: Manitoba Scotties - West 2 Regional
W: Manitoba Scotties - West 1 Regional
W: Manitoba Scotties - South Regional
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
M: Dumfries Challenger Series
M: BC Mens - North Playdown
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

RECENT CURLING POSTS

Avonair Cash Spiel -- Round-Robin

Sep 27 - 30, 2018
Pool A
SooHyuk Kim
Seoul, KOR
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Aaron Sluchinski
Airdrie, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
James Pahl
Edmonton, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wade White
Edmonton, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Shane Parcels
Edmonton, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Karsten Sturmay
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Shane Park
Edmonton, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ryan Jacques
Edmonton, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Scott Webb
Peace River, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kevin Tym
Edmonton, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Ted Appelman
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jeremy Harty
Calgary, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Matt Yeo
Edmonton, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Adam Norget
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Evan van Amsterdam
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Kevin Park
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Danny Sherrard
Edmonton, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ryan Deis
Fox Valley, SK
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jordan Steinke
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cole Adams
Calgary, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool E
Thomas Usselman
Rocky Mountain House, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Scott Garnett
Calgary, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dustin Kalthoff
Saskatoon, SK
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Warren Cross
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Desmond Young
Edmonton , AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Sep 27, 18 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Adam Norget Evan van Amsterdam 8-0    Final (6)
5 Ted Appelman Jeremy Harty 8-6    Final (8)
6 Karsten Sturmay Kevin Tym 6-2    Final (8)
Thu, Sep 27, 18 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Danny Sherrard Kevin Park 2-5    Final (8)
2 Ryan Jacques Shane Park 5-6    Final (8)
3 SooHyuk Kim Shane Parcels 6-4    Final (8)
7 James Pahl Wade White 5-3    Final (8)
4 Dustin Kalthoff Thomas Usselman 3-4    Final (8)
8 Scott Garnett Warren Cross 7-2    Final (6)
Fri, Sep 28, 18 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
6 Scott Webb Ryan Jacques 3-7    Final (8)
2 Jordan Steinke Cole Adams 7-5    Final (8)
Fri, Sep 28, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jeremy Harty Adam Norget 6-4    Final (EE)
2 Ted Appelman Matt Yeo 5-4    Final (EE)
3 Aaron Sluchinski Wade White 4-9    Final (8)
4 SooHyuk Kim James Pahl 9-2    Final (4)
5 Scott Garnett Thomas Usselman 4-5    Final (8)
6 Dustin Kalthoff Desmond Young 3-5    Final (8)
7 Jordan Steinke Kevin Park 5-6    Final (8)
8 Ryan Deis Cole Adams 10-1    Final (5)
Fri, Sep 28, 18 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 SooHyuk Kim Wade White 8-3    Final (7)
2 Warren Cross Desmond Young 6-5    Final (8)
3 Scott Webb Kevin Tym 8-2    Final (6)
4 Matt Yeo Evan van Amsterdam 5-6    Final (EE)
5 Karsten Sturmay Shane Park 8-1    Final (4)
6 Ryan Deis Danny Sherrard 0-8    Final (5)
7 Dustin Kalthoff Scott Garnett 6-5    Final (7)
8 Aaron Sluchinski Shane Parcels 6-2    Final (6)
Sat, Sep 29, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Aaron Sluchinski James Pahl 7-4    Final (8)
2 Ryan Deis Kevin Park 6-7    Final (EE)
3 Jeremy Harty Evan van Amsterdam 6-3    Final (EE)
4 Scott Webb Shane Park 4-6    Final (8)
5 Kevin Tym Ryan Jacques 4-8    Final (7)
6 Wade White Shane Parcels 8-1    Final (4)
7 Adam Norget Matt Yeo 2-6    Final (8)
8 Jordan Steinke Danny Sherrard 2-7    Final (6)
Sat, Sep 29, 18 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Scott Garnett Desmond Young 6-5    Final (7)
7 Warren Cross Thomas Usselman 5-6    Final (8)
Sat, Sep 29, 18 05:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Ted Appelman Evan van Amsterdam 8-2    Final (5)
2 Karsten Sturmay Scott Webb 7-5    Final (8)
3 Danny Sherrard Cole Adams 8-7    Final (8)
4 Ryan Deis Jordan Steinke 4-3    Final (8)
5 James Pahl Shane Parcels 6-1    Final (6)
6 Jeremy Harty Matt Yeo 7-8    Final (8)
7 Aaron Sluchinski SooHyuk Kim 8-3    Final (6)
8 Kevin Tym Shane Park 4-11    Final (6)
Sat, Sep 29, 18 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Thomas Usselman Desmond Young 5-2    Final (6)
3 Dustin Kalthoff Warren Cross 5-4    Final (8)
4 Ted Appelman Adam Norget 8-0    Final (4)
5 Kevin Park Cole Adams 6-3    Final (7)
8 Karsten Sturmay Ryan Jacques 7-5    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 16 -- 5:30pm NT
Kerri Einarson
Rachel Homan

3rd
Click Event to Show Scoreboard
W: Boost National
M: Boost National
W: Qinghai Curling Elite
M: Qinghai Curling Elite
M: KW Granite U18 Boys Spiel
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
W: KW Granite U18 Girls Spiel
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: CurlON Women's Cash Spiel - Midland
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
W: Dakota Challenger Spiel
W: BC Scotties Open Event #1
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: Dakota Challenger Spiel
W: Viterra Saskatchewan Women's Challenge
W: Manitoba Scotties - West 2 Regional
W: Manitoba Scotties - West 1 Regional
W: Manitoba Scotties - South Regional
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
M: Dumfries Challenger Series
M: BC Mens - North Playdown
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
The Curling Oasis Gets Even Hotter

The Curling Oasis Gets Even Hotter

Just a few short months ago, Sweden's Niklas Edin and Canada's Brad Gushue rocked the curling world in epic style in Las Vegas.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑