Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Hokkaido Bank Curling Classic -- Round-Robin

Aug 2 - 5, 2018
Pool A
Jongdeok Park
Gangwon, KOR
1.000  2-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Shinya Abe
Sapporo, JPN
0.667  0-1  2-0  0-0  0-0  0-0 
Daishi Ikezaki
Sapporo, JPN
0.333  1-1  0-1  0-1  0-0  0-0 
Kanya Shimizuno
Furano, JPN
0.000  0-1  0-2  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Masaki Iwai
Sapporo, JPN
1.000  1-0  2-0  1-0  0-0  1-0 
Shingo Usui
Kitami, JPN
0.667  2-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
Souta Tsuruga
Sapporo, JPN
0.333  1-1  0-1  0-0  1-0  0-0 
Ryo Ogihara
Karuizawa, JPN
0.000  0-1  0-2  0-2  0-1  0-1 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Aug 2, 18 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Shinya Abe Kanya Shimizuno 11-4    Final (8)
C Jongdeok Park Daishi Ikezaki 7-6    Final (8)
D Masaki Iwai Souta Tsuruga 6-2    Final (7)
E Ryo Ogihara Shingo Usui 5-6    Final (8)
Fri, Aug 3, 18 02:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Masaki Iwai Shingo Usui 10-1    Final (6)
C Souta Tsuruga Ryo Ogihara 8-6    Final (EE)
D Shinya Abe Daishi Ikezaki 8-3    Final (6)
E Kanya Shimizuno Jongdeok Park 1-11    Final (6)
Fri, Aug 3, 18 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Jongdeok Park Shinya Abe 6-4    Final (7)
C Daishi Ikezaki Kanya Shimizuno 4-2    Final (7)
D Ryo Ogihara Masaki Iwai 7-8    Final (EE)
E Shingo Usui Souta Tsuruga 11-4    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume ESTEVAN, Saskatchewan -- Brad Jacobs has an impressive resume - Olympic gold medal, Tim Hortons Brier gold medal, men's world championship silver medal - and now he can add the Home Hardware Canada Cup.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑