Curling Scores

M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 16 -- 3:00pm PT
Tyler Tardi
Josh Barry

Final
(7)
Click Event to Show Scoreboard
M: King Cash Spiel
W: Colonial Square Ladies Classic
W: King Cash Spiel
W: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
M: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
M: Curling World Cup Suzhou
W: Curling World Cup Suzhou
M: Curling World Cup Suzhou
M: Obihiro ICE Gold Cup
M: Stu Sells Junior Mens Tankard
M: CanAM MJCT Spiel
W: Stu Sells Junior Womens Tankard
W: Morris SunSpiel
W: CanAM MJCT Spiel
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 1
M: Morris SunSpiel
Central Time (CT)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

USA Men's National Championship -- Round-Robin

Mar 3 - 10, 2018
Heath McCormick
Blaine, USA
0.889  7-0  1-1  2-0  0-0  0-0 
Team Persinger
Seattle, WA
0.889  7-0  1-1  1-1  0-0  0-1 
Todd Birr
Blaine, MN
0.667  4-0  2-3  1-0  1-0  0-0 
Jed Brundidge
Sioux Falls, SD
0.556  3-1  2-3  1-1  0-0  1-0 
Kroy Nernberger
Blaine, MN
0.556  5-1  0-3  2-3  0-1  0-0 
Nicholas Connolly
Seattle, WA
0.444  1-1  3-4  2-1  1-1  0-0 
Pete Fenson
Bemidji, MN
0.444  2-1  2-4  1-2  0-0  0-0 
Alex Leichter
Boston, MA
0.333  3-2  0-4  2-0  1-0  1-0 
Scott Dunnam
Philadelphia, PA
0.111  1-2  0-6  1-2  0-0  0-1 
Tucker Smith
Bismarck, ND
0.111  0-4  1-4  0-3  0-0  0-1 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Mar 3, 18 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jed Brundidge Team Persinger 4-8    Final (9)
B Alex Leichter Pete Fenson 3-7    Final (10)
C Heath McCormick Scott Dunnam 11-4    Final (8)
D Todd Birr Kroy Nernberger 7-5    Final (10)
E Tucker Smith Nicholas Connolly 7-8    Final (EE)
Sun, Mar 4, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Todd Birr Nicholas Connolly 8-5    Final (10)
B Scott Dunnam Kroy Nernberger 6-7    Final (10)
C Tucker Smith Alex Leichter 10-3    Final (9)
D Pete Fenson Jed Brundidge 7-6    Final (10)
E Team Persinger Heath McCormick 8-3    Final (8)
Sun, Mar 4, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Pete Fenson Tucker Smith 6-1    Final (6)
B Heath McCormick Todd Birr 6-2    Final (8)
C Nicholas Connolly Kroy Nernberger 5-8    Final (9)
D Alex Leichter Team Persinger 4-6    Final (10)
E Jed Brundidge Scott Dunnam 9-7    Final (10)
Mon, Mar 5, 18 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Heath McCormick Kroy Nernberger 5-4    Final (10)
B Tucker Smith Jed Brundidge 4-7    Final (9)
C Pete Fenson Team Persinger 3-6    Final (9)
D Nicholas Connolly Scott Dunnam 7-5    Final (9)
E Alex Leichter Todd Birr 8-1    Final (5)
Mon, Mar 5, 18 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Scott Dunnam Alex Leichter 5-6    Final (EE)
B Team Persinger Nicholas Connolly 10-4    Final (7)
C Jed Brundidge Todd Birr 8-3    Final (7)
D Tucker Smith Heath McCormick 3-7    Final (8)
E Pete Fenson Kroy Nernberger 4-8    Final (9)
Tue, Mar 6, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Nicholas Connolly Jed Brundidge 5-6    Final (EE)
B Pete Fenson Heath McCormick 4-5    Final (10)
C Scott Dunnam Tucker Smith 7-6    Final (10)
D Kroy Nernberger Alex Leichter 2-3    Final (EE)
E Todd Birr Team Persinger 6-5    Final (EE)
Tue, Mar 6, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Tucker Smith Todd Birr 4-8    Final (8)
B Kroy Nernberger Team Persinger 4-5    Final (10)
C Alex Leichter Nicholas Connolly 4-6    Final (9)
D Scott Dunnam Pete Fenson 4-10    Final (9)
E Heath McCormick Jed Brundidge 10-3    Final (6)
Wed, Mar 7, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alex Leichter Heath McCormick 4-9    Final (8)
B Todd Birr Scott Dunnam 7-5    Final (10)
C Kroy Nernberger Jed Brundidge 9-4    Final (9)
D Team Persinger Tucker Smith 7-2    Final (8)
E Nicholas Connolly Pete Fenson 5-4    Final (10)
Wed, Mar 7, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Team Persinger Scott Dunnam 6-2    Final (6)
B Jed Brundidge Alex Leichter 8-3    Final (7)
C Todd Birr Pete Fenson 10-4    Final (8)
D Heath McCormick Nicholas Connolly 8-3    Final (8)
E Kroy Nernberger Tucker Smith 6-5    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 16 -- 3:00pm PT
Tyler Tardi
Josh Barry

Final
(7)
Click Event to Show Scoreboard
M: King Cash Spiel
W: Colonial Square Ladies Classic
W: King Cash Spiel
W: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
M: AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
M: Curling World Cup Suzhou
W: Curling World Cup Suzhou
M: Curling World Cup Suzhou
M: Obihiro ICE Gold Cup
M: Stu Sells Junior Mens Tankard
M: CanAM MJCT Spiel
W: Stu Sells Junior Womens Tankard
W: Morris SunSpiel
W: CanAM MJCT Spiel
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 1
M: Morris SunSpiel
Central Time (CT)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Darcy Robertson wins Colonial Square Ladies Classic

Darcy Robertson wins Colonial Square Ladies Classic

Darcy Robertson (Winnipeg, Manitoba) wins the Colonial Square Ladies Classic, defeating Sayaka Yoshimura (Sapporo, Japan) 5-2 at the Nutana Curling Club in Saskatoon, Canada.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑