Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: International ZO Womens Tournament
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

USA Senior Mens National Championship -- Round-Robin

Jan 25 - 28, 2018
Pool A
Philip DeVore
Superior, WI
0.750  2-1  1-0  1-0  0-0  0-0 
Ross Litman
Duluth, MN
0.750  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Geoff Goodland
Eau Claire, WI
0.500  0-1  0-1  1-1  0-0  0-0 
Dave Foley
Pewaukee, WI
0.250  1-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Jon Schiestel
Greeley, CO
0.250  0-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Paul Pustovar
Hibbing, WI
1.000  0-0  2-0  2-0  0-0  0-0 
Doug Cameron
Duluth, MN
0.500  1-1  1-0  0-1  0-0  0-0 
Russell Heier
Bismarck, ND
0.500  1-1  0-0  1-0  0-0  0-0 
Seppo Sormunen
Duluth, MN
0.500  0-1  1-1  0-1  0-0  0-0 
Lloyd Yanis
Georgetown, CO
0.000  0-1  0-1  0-1  0-0  0-0 
Pool C
Bob Leclair
Goodyear, AZ
0.750  1-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
Gert Messing
Ballston Lake, NY
0.750  2-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Kent Beadle
Hudson, WI
0.500  0-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Dale Gibbs
Woodbury, MN
0.250  0-2  0-0  0-1  0-0  0-0 
Keith Stauber
Duluth, MN
0.250  0-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Mark Olson
Milton, WI
1.000  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Darrin Holt
Farmington, MN
0.500  0-0  0-0  1-2  0-0  0-0 
John Kram
Bismarck, ND
0.500  1-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Jeff Wright
Libertyville, WI
0.500  0-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Art Ruohonen
Boise, ID
0.000  0-1  0-1  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Jan 25, 18 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Geoff Goodland Ross Litman 3-5    Final (8)
6 Philip DeVore Dave Foley 6-3    Final (7)
7 Paul Pustovar Doug Cameron 7-6    Final (8)
8 Seppo Sormunen Russell Heier 10-2    Final (7)
Thu, Jan 25, 18 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Geoff Goodland Jon Schiestel 6-3    Final (7)
2 Ross Litman Dave Foley 9-0    Final (5)
3 Paul Pustovar Lloyd Yanis 9-6    Final (8)
4 Doug Cameron Russell Heier 3-8    Final (7)
5 Kent Beadle Bob Leclair 4-6    Final (8)
6 Gert Messing Dale Gibbs 5-7    Final (8)
7 Darrin Holt Mark Olson 4-5    Final (8)
8 Jeff Wright John Kram 7-1    Final (5)
Thu, Jan 25, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kent Beadle Keith Stauber 6-2    Final (7)
2 Bob Leclair Dale Gibbs 5-4    Final (8)
3 Darrin Holt Art Ruohonen 8-3    Final (7)
4 Mark Olson John Kram 9-5    Final (8)
Fri, Jan 26, 18 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Russell Heier Paul Pustovar 4-9    Final (6)
2 Lloyd Yanis Seppo Sormunen 3-8    Final (6)
3 Dave Foley Geoff Goodland 5-6    Final (7)
4 Jon Schiestel Philip DeVore 5-3    Final (7)
5 John Kram Darrin Holt 6-5    Final (8)
6 Art Ruohonen Jeff Wright 0-10    Final (4)
7 Dale Gibbs Kent Beadle 2-9    Final (7)
8 Keith Stauber Gert Messing 6-8    Final (8)
Fri, Jan 26, 18 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Doug Cameron Seppo Sormunen 7-2    Final (7)
6 Russell Heier Lloyd Yanis 4-3    Final (8)
7 Ross Litman Philip DeVore 6-8    Final (8)
8 Dave Foley Jon Schiestel 7-5    Final (8)
Fri, Jan 26, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Mark Olson Jeff Wright 7-4    Final (7)
2 John Kram Art Ruohonen 7-2    Final (7)
3 Bob Leclair Gert Messing 5-7    Final (8)
4 Dale Gibbs Keith Stauber 6-8    Final (EE)
Sat, Jan 27, 18 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Lloyd Yanis Doug Cameron 2-9    Final (7)
2 Jeff Wright Darrin Holt 7-8    Final (9)
3 Jon Schiestel Ross Litman 2-7    Final (7)
4 Gert Messing Kent Beadle 6-2    Final (7)
5 Art Ruohonen Mark Olson 1-10    Final (6)
6 Seppo Sormunen Paul Pustovar 6-7    Final (9)
7 Keith Stauber Bob Leclair 4-10    Final (7)
8 Philip DeVore Geoff Goodland 5-4    Final (9)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: International ZO Womens Tournament
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha (Yellowknife, Northwest Territories) wins the Royal LePage Women's Fall Classic, defeating Mary-Anne Arsenault (Halifax, Nova Scotia) 5-3 at the North Grenville Curling Club in Kemptville, Ontario.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑