Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Wed, Dec 12 -- 9:00am NT
Bruce Mouat
Peter De Cruz
 
 

Niklas Edin
Braden Calvert
 
 

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Tallinn Masters Mixed Doubles -- Round-Robin

Feb 16 - 18, 2018
Pool A
Gribi/Gribi
Biel, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stirling/Kingan
Aberdeen, SCO
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Blumberga/Gulbis
Riga, LAT
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tammes/Vahesoo
Tallinn, EST
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tuvike/Holm
Tallinn, EST
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Turmann/Lill
Tallinn, EST
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hajkova/Paul
Prague, CZE
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Madisson/Kukner
Tallinn, EST
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wauters/Etienne
Luxembourg, LUX
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paulauskaite/Vyskupaitis
Vilnius, LTU
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Szekeres/Nagy
Budapest, HUN
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Turto/Turto
Hittenharju, FIN
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kagi/Lill
Tallinn, EST
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lill/Lill
Tallinn, EST
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Walczak/Angustyniak
Lodz, POL
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Feb 16, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tammes/Vahesoo Blumberga/Gulbis 6-8    Final (7)
B Paulauskaite/Vyskupaitis Madisson/Kukner 7-9    Final (7)
C Walczak/Angustyniak Lill/Lill 4-10    Final (7)
Fri, Feb 16, 18 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tuvike/Holm Stirling/Kingan 3-9    Final (7)
B Wauters/Etienne Hajkova/Paul 2-14    Final (7)
C Kagi/Lill Turto/Turto 0-12    Final (6)
Fri, Feb 16, 18 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Walczak/Angustyniak Szekeres/Nagy 2-12    Final (7)
B Gribi/Gribi Tammes/Vahesoo 6-3    Final (7)
C Turmann/Lill Paulauskaite/Vyskupaitis 13-1    Final (6)
Fri, Feb 16, 18 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Lill/Lill Kagi/Lill 6-10    Final (7)
B Blumberga/Gulbis Tuvike/Holm 10-2    Final (7)
C Madisson/Kukner Wauters/Etienne 9-8    Final (EE)
Fri, Feb 16, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Turmann/Lill Hajkova/Paul 10-5    Final (7)
B Turto/Turto Szekeres/Nagy 8-7    Final (8)
C Gribi/Gribi Stirling/Kingan 9-3    Final (6)
Sat, Feb 17, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Paulauskaite/Vyskupaitis Wauters/Etienne 7-10    Final (8)
B Kagi/Lill Walczak/Angustyniak 9-3    Final (7)
C Tammes/Vahesoo Tuvike/Holm 9-3    Final (7)
Sat, Feb 17, 18 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Madisson/Kukner Turmann/Lill 1-11    Final (6)
B Stirling/Kingan Blumberga/Gulbis 9-7    Final (7)
C Lill/Lill Szekeres/Nagy 6-9    Final (8)
Sat, Feb 17, 18 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Turto/Turto Walczak/Angustyniak 8-4    Final (7)
B Hajkova/Paul Paulauskaite/Vyskupaitis 12-2    Final (7)
C Tuvike/Holm Gribi/Gribi 2-10    Final (6)
Sat, Feb 17, 18 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kagi/Lill Szekeres/Nagy 5-6    Final (8)
B Turmann/Lill Wauters/Etienne 9-3    Final (7)
C Stirling/Kingan Tammes/Vahesoo 8-3    Final (7)
Sat, Feb 17, 18 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Blumberga/Gulbis Gribi/Gribi 9-5    Final (8)
B Lill/Lill Turto/Turto 9-5    Final (8)
C Hajkova/Paul Madisson/Kukner 8-6    Final (7)
Sat, Feb 17, 18 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Turmann/Lill Madisson/Kukner 5-3    Final (7)
B Stirling/Kingan Blumberga/Gulbis 9-1    Final (6)
Sun, Feb 18, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Hajkova/Paul Szekeres/Nagy 7-3    Final (7)
C Turto/Turto Gribi/Gribi 4-11    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Wed, Dec 12 -- 9:00am NT
Bruce Mouat
Peter De Cruz
 
 

Niklas Edin
Braden Calvert
 
 

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume ESTEVAN, Saskatchewan -- Brad Jacobs has an impressive resume - Olympic gold medal, Tim Hortons Brier gold medal, men's world championship silver medal - and now he can add the Home Hardware Canada Cup.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑