Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
W: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

RECENT CURLING POSTS

RCD Annual International Wheelchair Bonspiel -- Round-Robin

Nov 14 - 18, 2018
Pool A
Jim Armstrong
Cambridge, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Bojaviga
Vancouver, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Canada 1
Quesnel, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Edmonton Rocks 1
Edmonton, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Ontario
Toronto, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Korea
Seoul, KOR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Korea Rookies A
, KOR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Mike Bell
Edmonton, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Rock Watcher
Delta, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Frozen Rivers
Calgary, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Korea Rookies B
, KOR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Queb-Ont
Montreal, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Canada 2
Winnipeg, CAN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Team Alberta
Calgary, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Wed, Nov 14, 18 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Team Bojaviga Team Korea Rookies A     01:30 PM
3 Team Canada 1 Team Korea     01:30 PM
4 Jim Armstrong Team Ontario     01:30 PM
5 Team Canada 2 Team Korea Rookies B     01:30 PM
6 Team Alberta Mike Bell     01:30 PM
7 Team Frozen Rivers Team Rock Watcher     01:30 PM
Thu, Nov 15, 18 09:30 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Team Korea Jim Armstrong     09:30 AM
3 Team Korea Rookies B Team Canada 2     09:30 AM
4 Mike Bell Team Rock Watcher     09:30 AM
5 Team Edmonton Rocks 1 Team Bojaviga     09:30 AM
6 Team Korea Rookies A Team Canada 1     09:30 AM
7 Team Queb-Ont Team Alberta     09:30 AM
Thu, Nov 15, 18 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Team Rock Watcher Team Canada 2     01:30 PM
3 Mike Bell Team Queb-Ont     01:30 PM
4 Team Frozen Rivers Team Korea Rookies B     01:30 PM
5 Team Korea Team Korea Rookies A     01:30 PM
6 Team Ontario Team Edmonton Rocks 1     01:30 PM
7 Jim Armstrong Team Bojaviga     01:30 PM
Fri, Nov 16, 18 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Team Ontario Team Canada 1     08:30 AM
3 Team Korea Rookies A Team Edmonton Rocks 1     08:30 AM
4 Team Korea Team Bojaviga     08:30 AM
5 Team Frozen Rivers Team Alberta     08:30 AM
6 Team Queb-Ont Team Korea Rookies B     08:30 AM
7 Mike Bell Team Canada 2     08:30 AM
Fri, Nov 16, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Team Queb-Ont Team Frozen Rivers     12:00 PM
3 Team Korea Rookies B Team Rock Watcher     12:00 PM
4 Team Canada 2 Team Alberta     12:00 PM
5 Team Bojaviga Team Canada 1     12:00 PM
6 Team Edmonton Rocks 1 Jim Armstrong     12:00 PM
7 Team Korea Rookies A Team Ontario     12:00 PM
Fri, Nov 16, 18 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Team Alberta Team Korea Rookies B     03:30 PM
3 Team Frozen Rivers Mike Bell     03:30 PM
4 Jim Armstrong Team Korea Rookies A     03:30 PM
5 Team Rock Watcher Team Queb-Ont     03:30 PM
6 Team Ontario Team Korea     03:30 PM
7 Team Canada 1 Team Edmonton Rocks 1     03:30 PM
Sat, Nov 17, 18 09:30 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Team Edmonton Rocks 1 Team Korea     09:30 AM
3 Team Canada 1 Jim Armstrong     09:30 AM
4 Team Bojaviga Team Ontario     09:30 AM
5 Team Canada 2 Team Frozen Rivers     09:30 AM
6 Team Alberta Team Rock Watcher     09:30 AM
7 Team Korea Rookies B Mike Bell     09:30 AM

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
W: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
The Curling Oasis Gets Even Hotter

The Curling Oasis Gets Even Hotter

Just a few short months ago, Sweden's Niklas Edin and Canada's Brad Gushue rocked the curling world in epic style in Las Vegas.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑