Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 16 -- 5:30pm NT
Kerri Einarson
Rachel Homan

Final
(7)
Click Event to Show Scoreboard
W: Boost National
M: Boost National
W: Qinghai Curling Elite
M: Qinghai Curling Elite
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Viterra Saskatchewan Women's Challenge
M: BC Mens - Island Playdowns
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
W: CurlON Women's Cash Spiel - Midland
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
M: Manitoba Viterra - East Regional
M: Manitoba Viterra - North Regional
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
W: Dakota Challenger Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: Dakota Challenger Spiel
W: Manitoba Scotties - West 2 Regional
W: Manitoba Scotties - West 1 Regional
W: Manitoba Scotties - South Regional
M: Dumfries Challenger Series
M: BC Mens - North Playdown
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

RECENT CURLING POSTS

Aberdeen International Curling Championship -- Round-Robin

Mar 16 - 18, 2018
Pool A
Yannick Schwaller
Bern, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kyle Smith
Perth, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stirling Gin
Stirling, SCO
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alexey Timofeev
Moscow, RUS
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
De Jia Zou
Harbin, CHN
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Bruce Mouat
Edinburgh, SCO
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alexander Baumann
Baden-Baden, GER
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cameron Bryce
Stirling, SCO
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Glen Muirhead
Perth, SCO
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marc Pfister
Adelboden, SUI
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jaap van Dorp
Zoetermeer, NED
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Steffen Walstad
Oppdal, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tom Brewster
Aberdeen, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Callum Kinnear
Perth, SCO
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sebastian Wunderer
Kitzbuhel, AUT
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Joel Retornaz
Trentino, ITA
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Mar 15, 18 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Kyle Smith Stirling Gin 6-5    Final (EE)
D De Jia Zou Alexey Timofeev 4-7    Final (8)
Fri, Mar 16, 18 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Steffen Walstad Tom Brewster 6-5    Final (EE)
B Bruce Mouat Marc Pfister 6-4    Final (8)
C Joel Retornaz Sebastian Wunderer 2-6    Final (6)
D Alexander Baumann Jaap van Dorp 7-5    Final (8)
E Cameron Bryce Glen Muirhead 8-3    Final (7)
Fri, Mar 16, 18 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Yannick Schwaller De Jia Zou 2-3    Final (8)
C Stirling Gin Alexey Timofeev 5-3    Final (7)
Fri, Mar 16, 18 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jaap van Dorp Glen Muirhead 7-6    Final (8)
B Steffen Walstad Joel Retornaz 11-3    Final (6)
C Tom Brewster Callum Kinnear 8-4    Final (7)
D Marc Pfister Cameron Bryce 8-2    Final (5)
E Bruce Mouat Alexander Baumann 4-3    Final (7)
Fri, Mar 16, 18 05:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Kyle Smith Alexey Timofeev 6-2    Final (7)
E Stirling Gin Yannick Schwaller 3-6    Final (7)
Fri, Mar 16, 18 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Bruce Mouat Cameron Bryce 7-4    Final (6)
B Tom Brewster Sebastian Wunderer 9-2    Final (6)
C Alexander Baumann Glen Muirhead 6-2    Final (7)
D Steffen Walstad Callum Kinnear 5-3    Final (8)
E Marc Pfister Jaap van Dorp 3-2    Final (8)
Sat, Mar 17, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
C Kyle Smith De Jia Zou 7-6    Final (EE)
D Yannick Schwaller Alexey Timofeev 6-2    Final (6)
Sat, Mar 17, 18 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Marc Pfister Glen Muirhead 6-7    Final (8)
B Alexander Baumann Cameron Bryce 1-8    Final (3)
C Bruce Mouat Jaap van Dorp 5-3    Final (7)
D Steffen Walstad Sebastian Wunderer 7-3    Final (6)
E Joel Retornaz Callum Kinnear 1-5    Final (7)
Sat, Mar 17, 18 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kyle Smith Yannick Schwaller 3-5    Final (8)
D Stirling Gin De Jia Zou 6-2    Final (7)
Sat, Mar 17, 18 04:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Tom Brewster Joel Retornaz 5-4    Final (8)
B Bruce Mouat Glen Muirhead 2-5    Final (8)
C Sebastian Wunderer Callum Kinnear 4-6    Final (8)
D Marc Pfister Alexander Baumann 6-7    Final (8)
E Jaap van Dorp Cameron Bryce 3-8    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 16 -- 5:30pm NT
Kerri Einarson
Rachel Homan

Final
(7)
Click Event to Show Scoreboard
W: Boost National
M: Boost National
W: Qinghai Curling Elite
M: Qinghai Curling Elite
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Viterra Saskatchewan Women's Challenge
M: BC Mens - Island Playdowns
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
W: CurlON Women's Cash Spiel - Midland
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
M: Manitoba Viterra - East Regional
M: Manitoba Viterra - North Regional
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
W: Dakota Challenger Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: Dakota Challenger Spiel
W: Manitoba Scotties - West 2 Regional
W: Manitoba Scotties - West 1 Regional
W: Manitoba Scotties - South Regional
M: Dumfries Challenger Series
M: BC Mens - North Playdown
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
The Curling Oasis Gets Even Hotter

The Curling Oasis Gets Even Hotter

Just a few short months ago, Sweden's Niklas Edin and Canada's Brad Gushue rocked the curling world in epic style in Las Vegas.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑