Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/curlingzone.com/httpdocs/forums/tour/tour_xml_bracket_class.php on line 33 CCT Aberdeen International Curling Championship
ProCurlingWear - Create Your Design

Curling Scores

Central European Time (CET)
Click Event to Show Scoreboard
M: Mother Club Fall Curling Classic
W: Larry Jones Junior Classic
M: KW Fall Classic
W: KW Fall Classic
M: CCT Tallinn Mixed Doubles International
W: Lakeshore Curling Club Cashspiel
M: Larry Jones Junior Classic
M: Lakeshore Curling Club Cashspiel
M: Moosehead Fall Open Men
M: Moosehead Fall Open
M: Anita Cochrane Memorial Junior Men
M: Balmoral Harvest Junior Mens Classic
W: Mother Club Fall Curling Classic
W: Anita Cochrane Memorial Junior Women
: Balmoral Harvest Junior Womens Classic
W: Colonial Square Ladies Classic
M: Service Experts Mixed Doubles Classic
W: Danish International Wheelchair Cup
Central European Time (CET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Pick'em

No Photo
Kent, Jeff
  No Photo
Hahn, Ryan
VIEW MATCHUP
September 21 -- 9:00 pm EDT

CCT Aberdeen International Curling Championship -- A Event

Mar 15 - 19, 2017
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Greenwich Mean Time (GMT)
Mike McEwen
Aku Kauste
3
Thu 8:30pm
Loser to 45
  [17] Mike McEwen
1
Thu 2:30pm
Loser to 39
  [2] Aku Kauste
Michael Brunner
Marc Pfister
6
Fri 2:30pm
Loser to 50
  [25] Mike McEwen
1
Thu 2:30pm
Loser to 31
  [3] Marc Pfister
Team Woolston John Shuster
John Shuster
3
Thu 8:30pm
Loser to 45
  [18]
1
Thu 2:30pm
Loser to 31
  [4] John Shuster
Joel Retornaz
Bruce Mouat
9
Sat 9:00am
Loser to 56
  [29]
1
Thu 2:30pm
Loser to 32
  [5] Bruce Mouat
Qualifier
Andrew Hutcheon
James Craik
4
Fri 8:00am
Loser to 46
  [19] James Craik
1
Thu 2:30pm
Loser to 32
  [6] James Craik
Sebastian Wunderer Rasmus Stjerne
Rasmus Stjerne
6
Fri 2:30pm
Loser to 51
  [26]
1
Thu 2:30pm
Loser to 40
  [7] Rasmus Stjerne
Yannick Schwaller Rasmus Stjerne
4
Fri 8:00am
Loser to 46
  [20]
Kyle Smith
Thomas Ulsrud
Jaap van Dorp
4
Fri 8:00am
Loser to 41
  [21] Thomas Ulsrud
2
Thu 5:30pm
Loser to 43
  [10] Alexander Baumann
Alexander Baumann
Magnus Ramsfjell
6
Fri 2:30pm
Loser to 47
  [27] Thomas Ulsrud
2
Thu 5:30pm
Loser to 35
  [11] Magnus Ramsfjell
Ross Whyte Magnus Ramsfjell
Dayna Deruelle
4
Fri 8:00am
Loser to 41
  [22]
2
Thu 5:30pm
Loser to 35
  [12] Dayna Deruelle
Cameron Bryce
Gustav Eskilsson
9
Sat 9:00am
Loser to 54
  [30]
2
Thu 5:30pm
Loser to 36
  [13] Grant Hardie
Qualifier
Grant Hardie
Tom Brewster
4
Fri 8:00am
Loser to 42
  [23] Grant Hardie
2
Thu 5:30pm
Loser to 36
  [14] Tom Brewster
James Pougher David Murdoch
Rui Liu
6
Fri 2:30pm
Loser to 48
  [28]
2
Thu 5:30pm
Loser to 44
  [15] Rui Liu
Alexey Stukalskiy David Murdoch
4
Fri 8:00am
Loser to 42
  [24]
David Murdoch

Recent News

Recent
Brad Jacobs wins AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic

Brad Jacobs wins AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic

Brad Jacobs (Sault Ste Marie, ON) wins the AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic, defeating Mike McEwen (Winnipeg, MB) 3-1 at the Cornwall Curling Club in Cornwall, Ontario.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑