Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: International ZO Womens Tournament
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
W: Optimist Junior Cashspiel
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

RECENT CURLING POSTS

USA Junior Mens National Championship -- Round-Robin

Jan 27 - Feb 3, 2018
Andrew Stopera
Briarcliff Manor, NY
1.000  8-0  1-0  2-0  1-0  0-0 
Nicholas Connolly
Seattle, WA
0.778  4-0  3-2  1-0  0-0  0-0 
Josh Moore
Mapleton, MN
0.778  5-2  2-0  3-0  2-0  0-0 
Timothy Hodek
Fairdale, ND
0.556  4-1  1-3  1-2  0-0  0-1 
Trevor Marquardt
Poynette, WI
0.556  3-1  2-3  2-1  0-0  0-1 
Andrew McDonald
Hudson, OH
0.556  3-1  2-3  3-1  1-0  0-0 
Wesley Wendling
Wausau, WI
0.333  2-2  1-4  0-3  0-0  0-1 
Riley Fenson
Bemidji, MN
0.222  1-4  1-3  0-4  0-0  0-0 
Jack Clasen
Roseville, MN
0.111  0-1  1-7  0-1  0-0  0-1 
Kevin Tuma
St. Paul, MN
0.111  1-2  0-6  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Jan 27, 18 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Nicholas Connolly Timothy Hodek 2-8    Final (8)
2 Kevin Tuma Josh Moore 1-12    Final (8)
3 Jack Clasen Andrew Stopera 5-7    Final (9)
4 Trevor Marquardt Riley Fenson 7-2    Final (9)
Sat, Jan 27, 18 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Wesley Wendling Andrew McDonald 5-6    Final (10)
Sun, Jan 28, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Riley Fenson Kevin Tuma 9-6    Final (9)
4 Jack Clasen Josh Moore 3-11    Final (9)
Sun, Jan 28, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Wesley Wendling Timothy Hodek 4-12    Final (8)
4 Andrew McDonald Trevor Marquardt 6-7    Final (10)
Sun, Jan 28, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Andrew Stopera Nicholas Connolly 9-2    Final (8)
Sun, Jan 28, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Timothy Hodek Trevor Marquardt 6-7    Final (9)
3 Jack Clasen Andrew McDonald 5-6    Final (EE)
Mon, Jan 29, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Kevin Tuma Andrew Stopera 3-9    Final (7)
4 Nicholas Connolly Wesley Wendling 5-4    Final (10)
1 Riley Fenson Josh Moore 4-5    Final (10)
Mon, Jan 29, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Riley Fenson Jack Clasen 5-8    Final (9)
Mon, Jan 29, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Josh Moore Andrew Stopera 1-6    Final (8)
2 Nicholas Connolly Andrew McDonald 8-2    Final (7)
3 Trevor Marquardt Wesley Wendling 4-8    Final (9)
4 Timothy Hodek Kevin Tuma 8-1    Final (5)
Tue, Jan 30, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Nicholas Connolly Riley Fenson 8-4    Final (10)
2 Wesley Wendling Andrew Stopera 3-9    Final (8)
4 Josh Moore Andrew McDonald 8-6    Final (10)
Tue, Jan 30, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kevin Tuma Trevor Marquardt 2-9    Final (9)
2 Jack Clasen Timothy Hodek 4-6    Final (9)
Tue, Jan 30, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Andrew McDonald Riley Fenson 4-3    Final (10)
Tue, Jan 30, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Andrew Stopera Timothy Hodek 4-3    Final (EE)
2 Kevin Tuma Wesley Wendling 4-10    Final (8)
3 Josh Moore Trevor Marquardt 6-5    Final (EE)
4 Nicholas Connolly Jack Clasen 8-3    Final (9)
Wed, Jan 31, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Wesley Wendling Jack Clasen 9-7    Final (10)
4 Andrew McDonald Kevin Tuma 7-5    Final (10)
Wed, Jan 31, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Trevor Marquardt Andrew Stopera 2-6    Final (8)
2 Josh Moore Nicholas Connolly 2-8    Final (7)
3 Timothy Hodek Riley Fenson 6-5    Final (10)
Thu, Feb 1, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Riley Fenson Wesley Wendling 10-1    Final (7)
2 Trevor Marquardt Jack Clasen 8-1    Final (8)
3 Andrew Stopera Andrew McDonald 5-1    Final (9)
4 Kevin Tuma Nicholas Connolly 3-6    Final (9)
Thu, Feb 1, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jack Clasen Kevin Tuma 5-7    Final (9)
2 Timothy Hodek Josh Moore 3-7    Final (9)
4 Andrew Stopera Riley Fenson 4-3    Final (10)
Thu, Feb 1, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Trevor Marquardt Nicholas Connolly 6-9    Final (9)
Fri, Feb 2, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Andrew McDonald Timothy Hodek 4-2    Final (9)
4 Wesley Wendling Josh Moore 7-8    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: International ZO Womens Tournament
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
W: Optimist Junior Cashspiel
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha (Yellowknife, Northwest Territories) wins the Royal LePage Women's Fall Classic, defeating Mary-Anne Arsenault (Halifax, Nova Scotia) 5-3 at the North Grenville Curling Club in Kemptville, Ontario.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑