Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Wed, Dec 12 -- 9:00am NT
Bruce Mouat
Peter De Cruz
 
 

Niklas Edin
Braden Calvert
 
 

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

LODE Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2 -- Round-Robin

Apr 12 - 15, 2018
Pool A
Turmann/Lill
Tallinn, EST
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Aitken/Menzies
Stirling, SCO
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wiksten/Wiksten
Hvidovre, DEN
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paszek/Paszek
Lodz, POL
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Stirling/Kingan
Aberdeen, SCO
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Noreen/Noreen
Gavle, SWE
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paulauskaite/Vyskupaitis
Vilnius, LTU
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nilhamn/Kooi
Zoetermeer, NED
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Hajkova/Paul
Prague, CZE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andersson/Andersson
Gavle, SWE
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Blumberga/Gulbis
Riga, LAT
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kubak/Lichy
Warsaw, POL
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Jaeggi/Michel
Bern, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gronbech/Gronbech
, DEN
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hewitt/Hewitt
Glen Waverley, AUS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Saulgrieze/Redlihs
Riga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Apr 12, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Paszek/Paszek Turmann/Lill 2-7    Final (7)
B Aitken/Menzies Wiksten/Wiksten 10-4    Final (7)
Thu, Apr 12, 18 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Nilhamn/Kooi Noreen/Noreen 2-12    Final (7)
B Stirling/Kingan Paulauskaite/Vyskupaitis 6-5    Final (EE)
Thu, Apr 12, 18 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kubak/Lichy Blumberga/Gulbis 5-6    Final (8)
B Hajkova/Paul Andersson/Andersson 9-0    Final (5)
Thu, Apr 12, 18 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Saulgrieze/Redlihs Hewitt/Hewitt 5-6    Final (8)
B Jaeggi/Michel Gronbech/Gronbech 9-2    Final (6)
Thu, Apr 12, 18 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Turmann/Lill Wiksten/Wiksten 11-0    Final (6)
B Paszek/Paszek Aitken/Menzies 0-15    Final (6)
Fri, Apr 13, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Noreen/Noreen Paulauskaite/Vyskupaitis 7-5    Final (8)
B Nilhamn/Kooi Stirling/Kingan 1-9    Final (7)
Fri, Apr 13, 18 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Blumberga/Gulbis Andersson/Andersson 10-11    Final (EE)
B Kubak/Lichy Hajkova/Paul 3-13    Final (7)
Fri, Apr 13, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Hewitt/Hewitt Gronbech/Gronbech 2-8    Final (7)
B Saulgrieze/Redlihs Jaeggi/Michel 0-10    Final (6)
Fri, Apr 13, 18 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Aitken/Menzies Turmann/Lill 6-7    Final (EE)
B Wiksten/Wiksten Paszek/Paszek 6-3    Final (7)
Fri, Apr 13, 18 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Stirling/Kingan Noreen/Noreen 7-6    Final (8)
B Paulauskaite/Vyskupaitis Nilhamn/Kooi 10-2    Final (6)
Fri, Apr 13, 18 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Hajkova/Paul Blumberga/Gulbis 8-2    Final (6)
B Andersson/Andersson Kubak/Lichy 10-8    Final (8)
Fri, Apr 13, 18 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jaeggi/Michel Hewitt/Hewitt 9-6    Final (8)
B Gronbech/Gronbech Saulgrieze/Redlihs 9-4    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Wed, Dec 12 -- 9:00am NT
Bruce Mouat
Peter De Cruz
 
 

Niklas Edin
Braden Calvert
 
 

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume ESTEVAN, Saskatchewan -- Brad Jacobs has an impressive resume - Olympic gold medal, Tim Hortons Brier gold medal, men's world championship silver medal - and now he can add the Home Hardware Canada Cup.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑